Jaunosios raitelės pasiruošusios varžytis

JojimasPrasidėjus mokslo metams Plungėje, Mykolo Oginskio žirgyno stadione vyko žirgų konkūro varžybos tarptautinio M. Oginskio festivalio taurei laimėti. Šilutės sporto mokyklos garbę gynė Neda Sipavičiūtė, Vėjūnė Lukošiūtė ir Skaistė Bendoriūtė bei jų treneris Gedmantas Grygelis.

Tai devintosios varžybos, kuriose dalyvauja stipriausi raiteliai iš visos Lietuvos. Konkūro varžybos – ne tik azartas, bet ir neapsakomo grožio reginys: energija, temperamentu, jėga švytintys sportinių veislių žirgai (tarp jų ir trakėnai, turintys žemaitukų kraujo) ir jų šuolius meistriškai valdantys raiteliai žiūrovams suteikia daug gerų emocijų.

Kunigaikščiai Oginskiai, siekdami išsaugoti ir populiarinti XIX a. baigiančius išnykti žemaitukų veislės žirgus, pradėjo rengti žemės ūkio parodas. Jų paviljonuose vietiniai gyventojai pristatydavo plačią gamą naminės produkcijos – nuo rankdarbių iki žemės ūkio naudmenų ir su meile užaugintų žemaitukų. Savininkai, užauginę ir išpuoselėję buvusius lietuvių karo žirgus – ištverminguosius žemaitukus, nelikdavo nepastebėti: gaudavo piniginį prizą, būdavo apdovanojami specialiai žemės ūkio parodoms sukurtu medaliu.

Varžybose dalyvavo ir jaunosios raitelės V. Lukošiūtė, N. Sipavičiūtė ir S. Bendoriūtė. Vėjūnei pavyko iškovoti II vietą jaunimo iki 14 metų kategorijoje. Neda akumuliatoriaus su džokeriu rungtyje buvo pirma, o mero taurės varžybose – trečia.