Jei Seimas pritars, Rusnės gyventojams nereikės mokėti už mėgėjišką žūklę

ZVEJYBAPrieš savaitę Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pritarė šilutiškio Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pataisai, kurios pagrindu žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turės teisę ne tik fiziniai asmenys iki 16 metų, pensinio amžiaus asmenys ir neįgalieji, bet taip pat ir fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje – Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose.

Pagal šiuo metu galiojančią mėgėjiškos žūklės leidimų išdavimo tvarką, Rusnės gyventojams nėra daromos išlygos.

Nors Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ir nėra rinktas Šilutės rinkiminėje apygardoje, į jį, kaip šilutiškį, nuolat kreipiasi rajono gyventojai, tikėdamiesi, jog jų interesai bus išgirsti ir suprasti.

„Rusnės salos gyventojams, apsuptiems vandens telkinių, žvejyba yra tradicija, gyvenimo būdas, kultūros dalis. Todėl apmokestinti jų mėgėjišką žvejybą taip pat, kaip atvykstančių į salą žvejų, būtų neteisinga vietinių gyventojų atžvilgiu. Šiuo pagrindu ir užregistravau pasiūlymą sudaryti galimybes Rusnės gyventojams žvejoti nemokamai, kuriam, beje, pritarė ir Aplinkos ministras“, – komentavo R.Žemaitaitis.

Artimiausiu metu Mėgėjiškos žūklės įstatymo pakeitimo projektas, o taip pat parlamentaro R.Žemaitaičio pataisa bus svarstoma Seime, plenarinio posėdžio metu. Tikimasi, jog po svarstymo dauguma Seimo narių pritars siūlymui neapmokestinti Rusnės gyventojų mėgėjiškos žūklės.