Jojimo varžybose Taline sėkmingai pasirodė lankupiškis

zirgynas urbonoSavaitgalį Taline vyko tarptautinės žirginio sporto varžybos „Tallin International Horse Show 2013“, kuriose dalyvavo ir Saugų seniūnijos Lankupių kaime žirgyną turinčio Valdemaro Urbono sūnus Valdas Urbonas su žirgu Vaillante.

„Tallinn International Horse Show“ yra unikalus jojimo renginys Baltijos šalyse, kuriame kiekvienas jojimo entuziastas turi ką pamatyti. Čia būna kvapą gniaužiančių lenktynių su kliūtimis, dresavimo varžybų ir turiningų pasirodymų.

Pernai šiose varžybose dayvavo 82 sportininkai su 160 žirgų iš 10 skirtingų valstybių. Per tris dienas žirgų pasirodymus stebėjo apie 12 000 žiūrovų. Šiemetinės varžybos buvo įtrauktos į „FEI World Cup“ (pasaulio taurės) seriją.

Varžybose dalyvavo 9 Lietuvos atstovai. Pagrindiniame konkūre iš viso dalyvavo 30 jojikų, o Lietuvai atstovavo 4 raiteliai, tarp jų – ir V.Urbonas. Šiame konkūre kliūčių aukštis siekė iki 1,60 metro. Pagrindinį maršrutą be baudos taškų baigė 5 raiteliai, šilutiškis buvo jų grupėje.

Persirungiant ir jojant kur kas trumpesnį atstumą visi jie ir vėl išvengė baudos taškų. V.Urbonas buvo ketvirtas, I vietą iškovojo Rusijos, II ir III vietas – Lenkijos atstovai, V vietą – turkas, o šeštasis irgi buvo lietuvis – Andrius Petrovas iš Vilniaus.

Šį savaitgalį Šiaulių krepšinio arenoje vyks tarptautinės konkūrų varžybos, kuriose žada dalyvauti ir mūsų krašto atstovas V.Urbonas.