Joninėse – pagarba kupolei, pedagogams ir gražiausiai besitvarkantiems

1p joninesKaip visada išskirtinai žavinčios liaudies tradicijų gausa, sutraukusios ne tik savos seniūnijos, bet ir Šilutės bei aplinkinių Tauragės ir Šilalės rajonų gyventojus, sekmadienį nuskardėjo Vainute Joninės.

jonines jonaiIlgiausios metų dienos ir trumpiausios nakties sandūra pažymėta pagerbiant kapelijų varžytuvių dalyvius,  sportininkus, nepailstančius grožio kūrėjus, vietos pedagogus, vainikuojant Jonus, Janinas, Jonukus ir Janytes.

Pagarbos duoklė atiduota ir kupolei. Tad dabar visus metus šios šventės dalyviams kupolė teiks stiprybę ir saugos nuo negandų.

O paparčio žiedo, seniūnui Vitalijui Mockui leidus, lietui prausiant ieškota net iki paryčių…

Varžytuvėse – ir profesionalai, ir mėgėjai

Nuo pavakarės vienas po kito šventės scenon lipo kapelijų varžytuvių dalyviai. Jas pradėjusi vietos „Vainuta“ estafetę perdavė svečiams iš Degučių – „Pilutei“, kurios vadovė Adma Baltutienė iš karto visus įspėjo: „Pats svarbiausias dalykas per Jonines – smarkiai trypti ir šokti“ ir čia pat nurodė: „Susirikiuokim“.

jonines neigalieji dekojaDegutiškiai taip davė garo, kad net juodą debesį ant Vainuto užtraukė, o šis nedelsdamas šniokščiančia liūtim prapliupo. Visus šauniai išprausęs atsitraukė, kai scenoje jau stovėjo inkakliškių „Šilo aidai“, tuoj po jų – „Žemaitkiemis“ iš Saugų. Tolimą kelią sukorę saugiškiai sakė į didžiąją sceną lipantys pirmą, bet ne paskutinį kartą, ir pasidžiaugė turintys ir jaunosios kartos atstovų, kurie pratęs vyresniųjų idėjas.

Smuikus scenoje tądien virkdė Usėnų „Verpstė“, „Lolytėlė“ iš Bikavėnų, „Žaliakalnis“ iš Žemaičių Naumiesčio“, dar negausius žiūrovus išjudino ir apšildė „Karčema“ ir „Karčemėlė“ iš Šilutės ir jaunosios Vainuto šokėjos, į „Ūtą“ susibūrusios. Visi kolektyvai tuščiomis neišleisti – lauknešėliais apdovanoti.

Užbaigė varžytuves profesionalai pūtikai – „Pamario Brass“.

Ypatinga žinia: Vainutas turi gimnaziją

Vainutiškių Joninės jau seniai garsėja ne tik visame rajone, bet ir aplinkui. Tą pripažino į šventę atvykę aukšti svečiai.
Europarlamentaras Zigmantas Balčytis, scenon pakviestas, pastebėjo, jog Vainute nesikeičia tik vienintelis dalykas – seniūnas V.Mockus, seniūnijai vadovaujantis jau daugiau nei du dešimtmečius. Svečias neslėpė tądien nuo vietinių sulaukęs nemažai priekaištų už tai, kad esą užmiršęs šį kraštą. Bet už tuos priekaištus jis tik dėkojo ir pasižadėjo ateityje taisytis.

Jonus ir Janinas sveikino ir Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kuris taip pat pripažino, kad Vainuto Joninės jau seniai išaugo į nacionalinę šventę, apimančią mažiausiai tris rajonus.

O Vainuto neįgalieji su pirmininke Anele Lileikiene Z.Balčyčiui ir R.Žemaitaičiui už nuolatinę paramą įteikė lauko gėlių puokštes.
Rajono merė Daiva Žebelienė vainutiškius gyrė dar labiau. Anot jos, nors ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties sandūrą švenčia daug pasaulio šalių, vainutiškių šventė net šiame kontekste ypatinga. Rajono vadovė pranešė ypatingą žinią: ketvirtadienį dirbusi komisija labai aukštai įvertino Vainuto pedagogų darbą – jų vidurinė mokykla akredituota ir nuo rugsėjo 1-osios tampa gimnazija.

Tad nenuostabu, kad pedagogų atstovas Vytautas Laurinaitis saviškiams linkėjo sulaukti kuo daugiau Jonukų ir Janyčių, mat vainutiškiai dabar suinteresuoti turėti kuo daugiau moksleivių. Jonukų ir Janyčių jiems reikės, jei gimnazijos statusą ir ateityje išsaugoti norės.

jonines graziausios sodybosĮ gražiausias sodybas keliaus „Šilutės naujienos“

Vieni po kitų pagerbti ir apylinkės grožio puoselėtojai – gražiausių sodybų šeimininkai. Remigija ir Rimantas Skurdeliai iš Dargiškės kaimo, vainutiškiai Edmundas Lindžius, Albinas Sakalauskas, Virginija ir Zigmantas Sudeikiai bei Aušra ir Algimantas Baniai – štai tie, kurių sodybų grožis sužavėjo autoritetingą komisiją. Komisijai vadovavo bendruomenės pirmininko pavaduotoja Daiva Juraškienė, jai talkino bendruomenės atstovai Vilma Lenz – Shurr, Ona Jonikienė ir Ona Kilinskienė.

Gražiausių sodybų šeimininkus apdovanojo ir „Šilutės naujienos“ – visas penkias šeimas mūsų laikraštis visą pusmetį lankys nemokamai.

Ypač gausus komandų būrys – apie 20 – dalyvavo dieną vykusiose krepšinio varžybose. O popietę apdovanoti nugalėtojai – Žemaičių Naumiesčio „Naujas parkas“, finale susirungę su vainutiškių Jucikų komanda ir juos įveikę.

Atsiimti solidaus seniūno prizo savuosius krepšininkus atlydėjo jų vadovas Arūnas Pupšys.

Be abejo, tądien pašlovinti Jonai ir Janinos. Juos, šventės vedėjų – gaspadoriaus Petro ir gaspadinės Ingridos pakviestus „pavaišinimui, pagerbimui, palingavimui ir pašokimui“ ir vėl laistė Joninių lietus. Bet tai netrikdė nei suaugusių Jonų, nei paties mažiausiojo Jonuko – Jurkaus, kurį uoliai saugojo sesutė Dovilė.

Vėliau Jonai sukosi valso ritmu, į aukščiausią medį, kaip ir dera, skriejo mergelių vainikai, o berneliai bandė juos nukabinti. Vis gausiau besirenkantys žiūrovai plojo dainininkams ir gėrėjosi vidurnaktį dangų nutvieskusiais fejerverkais.