Jubiliejinėje „Gintarinėje jūrmylėje 2020“ – ir šilutiškiai

Spalio 12 d. unikaliame gamtos kampelyje – Smiltynėje, sporto ir sveikatingumo bazėje, patrankos šūvis paskelbė XX tradicinio tarptautinio bėgimo „Gintarinė jūrmylė 2020“ pradžią. Tai sporto ir sveikatingumo projektas visiems: dideliems ir mažiems, profesionaliems ir pradedantiesiems. 6 ir 3 jūrmylių bėgimuose kartu vyko ir Atviras Lietuvos kroso čempionatas bei Jaunimo pirmenybės.

Jauniausiojo „Gintarinė jūrmylė 2020“ dalyvio specialusis prizas atiteko rusniškiui Ąžuolui Laukevičiui.

Smiltynėje šiemet vyko jubiliejinės – dvidešimtosios bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė 2020“, į kurias susirinko per 500 bėgikų. Nors pasaulinė pandemija pakoregavo daugelio užsienio bėgikų galimybes dalyvauti šių metų varžybose, jos išliko tarptautinės. Tarp penkių šalių atstovų buvo bėgikas net iš Kenijos. „Gintarinės jūrmylės“ dalyviai tradiciškai kviesti nubėgti bent 1 jūrmylę (1852 metrai), vaikai – pusę jūrmylės. Lengvosios atletikos profesionalai vyrai varžėsi 6 jūrmylių, moterys – 3 jūrmylių trasoje. Pastaroji rungtis jubiliejinėse varžybose dovanojo naują trasos rekordą: baltarusė Ekaterina Korneenko 3 jūrmyles įveikė per 18:55 min. Iki šiol rekordas priklausė Rasai Drazdauskaitei (18:56, 2009 m.).

Vyrų gretose nugalėtoju tapo taip pat baltarusis Siarhei Platonau (34:04 min.). Praėjusiais metais triumfavęs olimpietis Remigijus Kančys šiemet liko ketvirtas

„Gintarinė jūrmylė“ – vienos seniausių ir ilgiausiai Lietuvoje vykstančių bėgimo varžybų, pradėtos rengti 2001 m. Be to, vienintelės, kurių distancija matuojama jūrmylėmis. Smagu, kad varžybose kasmet dalyvauja ir būrys šilutiškių. 6 jūrmylių bėgime dalyvavo Evaldas Bilevičius – 0:53:14 ir Arlandas Mazgeika – 0:54:39, 3 jūrmylių – Ina Žiūrienė – 32:11. Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Justas Budrikas 1 jūrmylės bėgime užėmė II vietą – 06:32, o bendroje įskaitoje liko septintas. 1 jūrmylės jaunių bėgime Naglis Kuturys užėmė 11 vietą – 07:07, jaunučių bėgime Nojus Petraitis distanciją įveikė per 7 min. 43 sek., Vilmantas Retenis – 08:22, Mykolas Maurius – 08:38. Aukso medalį 1 jūrmylės bėgime (jaunutės) iškovojo Goda Šiaudvytytė.

1 jūrmylės bėgime dalyvavo Ignas Stankus, Kostas Būdvytis, Regimantas Leikus, Rokas Eskertas, Mantas Budrikas, Ignas Bilevičius. Mergaičių grupėje – Mija Pielikytė ir Kamilė Kerpytė dalinosi 5 – 6 vietas.

0,5 jūrmylės bėgime (berniukai) geriausiai sekėsi Danieliui Grikšiui -jis pasidabino bronzos medaliu, nedaug atsiliko Rivaldas Šmitas, Elijus Mauricas, Armandas Bilevičius. Mergaičių grupėje Emilija Juškaitė užėmė 6 vietą. Jauniausias bėgimo dalyvis, 3 metukų rusniškis Ąžuolas Laukevičius aplenkęs būrį bėgikų atbėgo per 8 min. 44 sek. ir pelnė specialų prizą. Šiame bėgime anksčiau dalyvaudavo ir Ąžuolo tėtis, keliautojas Domantas Laukevičius.