Jubiliejinį „Pamario ilgakasės“ konkursą laimėjo ištikimiausia dalyvė

IlgakasesAntrąjį birželio sekmadienį Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos salėje įvyko jau penktasis – jubiliejinis „Pamario ilgakasės“ konkursas, kuriame dalyvavo 27 išpuoselėtų plaukų savininkės iš Vakarų Lietuvos miestų ir miestelių.

Nominacijos „Ištikimiausia dalyvė“, o ir šiemetinio konkurso nugalėtoja tapo šilutiškė Ugnė Starovoitovaitė, kurios plaukų ilgis – 1,08 m.

Buvo daug norinčiųjų

Konkurso organizatorė Reda Jurgėlienė – šukuosenų dizainerė ir Šilutės žemės ūkio mokyklos kirpėjų profesijos mokytoja – pasakojo, kad šiemet turėjo būti didžiausias dalyvių skaičius. Užsiregistravo 32 dalyvės, tačiau dėl įvairių priežasčių penkios neatvyko. Ankstesniais metais dalyvaudavo kone dvigubai mažiau ilgakasių.

Šiemet į konkursą suvažiavo mergytės nuo 3,5 iki 18 metų iš Klaipėdos, Šilutės, Priekulės, Katyčių, netgi Radviliškio.

„Nuo registracijos pradžios, per kelias dienas, dalyvių sąrašas buvo užpildytas. Norinčiųjų pasirodyti buvo daugiau kaip 50 mergaičių, tačiau vietų skaičius buvo ribotas“, – sakė Reda.

Ji apgailestavo, kad kiekvienais metais atsiranda tokių mamų, kurios užregistruoja dukras, o vėliau į konkursą neatvyksta nieko nepranešusios. Taip užkerta kelią kitoms, konkurse norinčioms dalyvauti mergaitėms.

Kadangi šiemetinis renginys – jubiliejinis, tai ir koncertas buvo didesnis.Renginį vedė Irmantas Korolkovas. Konkurso žiūrovus džiugino grupė „Lotus“, atlikėja Barbora Berneckytė, Guoda Stoškutė atliko kūrinius smuiku, šokių klubo „Kubana“ pasirodymai. Renginį filmavo ir LNK televizijos „Kakadu“ laida.

Vertino ne tik plaukų ilgį

Šiemet ilgakasės varžėsi trijose amžiaus grupėse ir penkiose nominacijose. Konkurso metu buvo ne tik matuojami ilgiausi plaukai, bet ir renkamas drąsiausias pasirodymas, storiausi plaukai, įspūdingiausia šukuosena, jauniausia dalyvė, ilgakasė iš publikos ir ištikimiausia ilgakasė.
Kadangi šiemet švenčiame Lietuvos 100-metį, tai visos konkurso dalyvės savo šukuosenose privalėjo turėti pynimo detalę. Beje, dauguma mergaičių buvo pasipuošusios tautiškai.

Ilgaplaukes vertino kompetentinga komisija: kirpėja, grožio salono „Jurgita“ savininkė Jurgita Stulgienė, šokių klubo „Kubana“ vadovė Lina Blusienė, šukuosenos dizainerė ir kirpėjų profesijos mokytoja Reda Jurgėlienė.

Amžiaus grupėje nuo 4 iki 6 metų ilgiausius plaukus turėjo 5 metų Viltė Šeškaitė, kurios plaukų ilgis – 80 cm.

Amžiaus grupėje nuo 7 iki 9 metų laimėjo 9 metų Ugnė Zabrynaitė, kurios plaukų ilgis – 97 cm.

Amžiaus grupėje nuo 10 iki 12 metų nugalėjo šilutiškė 12 metų Gabija Šimkutė, kurios plaukų ilgis – 99 cm.

„Ištikimiausia ilgakase“ tapo, o ir konkursą laimėjo dešimtmetė Ugnė Starovoitovaitė, konkurse dalyvaujanti nuo pat pradžių. „Nėra su kuo daugiau jos palyginti“, – sakė R.Jurgėlienė.

Drąsiausio pasirodymo nominacijoje laimėjo 11 metų Beatričė Bekerytė, kurios plaukų ilgis 89 cm.

Konkurso metu išaiškėjo, kad storiausių plaukų savininkė yra 4 metų Rugilė Juciūtė, turinti 47 cm ilgio plaukus.

Įspūdingiausios šukuosenos savininke tapo 4 metų Emilija Žiogaitė, turinti 59 cm ilgio plaukus.

Pagerbta ir jauniausia ilgakasė – 3,5 metukų drąsi mergaitė – Amelija Rimkutė.

Kiekvienos nominacijos nugalėtoja apdovanota karūnėle į plaukus, didžiuliu plaukų kosmetikos rinkiniu, šakočiu, „Raffaello“ saldainių dėžute, specialiu konkurso puodeliu ir balionu.

Dėkoja rėmėjams

R.Jurgėlienė pasakojo, kad kasmet prieš, per ir po renginio jaučia didžiulį jaudulį, tačiau viską atperka renginio metu patirtos teigiamos emocijos. „Pamario ilgalasę“ ji žada organizuoti ir kitais metais ir svajoja, kad šis konkursas taptų kuo didesnis, kad kuo daugiau žiūrovų jį pamatytų.

Nugalėtojų prizai netilpo mergaitėms į rankas, tad R.Jurgėlienė dėkoja visiems rėmėjams, be kurių indėlio nebūtų įvykęs šitas konkursas: generaliniam rėmėjui UAB „Farmavita“, UAB „Kavesta“, UAB „Tima“, UAB „Stogdesta“, UAB „Šarūno reklama“, UAB „Intermaze“, UAB „Beinitas“, Kirpykloms.lt, UAB „Smaližiaus kertelė“, Remigijui Baltučiui, Daivai Žebelienei, „Šilutės naujienoms“, Verslo ir paslaugų centrui „Šilutė plius“, kanceliarinių prekių parduotuvei „Charlot LT“.

R.Jurgėlienė taip pat dėkoja savo talkininkėms – Šilutės Žemės ūkio mokyklos kirpėjos specialybės mokinėms Karolinai Brazaitytei ir Agnei Simaitytei, taip pat Sigitai Jurkienei, kuri visus 5 metus maketuoja konkurso diplomus ir reklamas.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.