Jubiliejiniame 10-ajame krepšinio turnyre – 10 komandų

DSC 0178Praėjusį penktadienį Šilutės krepšinio salėje oranžinį kamuolį valdė moterys ir merginos – čia vyko „Šilutės naujienų“ laikraščio kasmet organizuojamas, šiemet jau jubiliejinis – dešimtasis moterų krepšinio turnyras „Pavasaris 2013“.

Neįtikėtina, bet į 10-ąjį turnyrą, lyg iš anksto susitarusios, susirinko… 10 komandų iš viso rajono. Tai buvo bene didžiausias netikėtumas šiemet švenčiamo „Šilutės naujienų“ 10 metų jubiliejaus proga.

Šį kartą sportiškoms ir atkaklioms dailiosios lyties atstovėms tikrai užteko laiko pažaisti, jos taip pat dalyvavo baudų ir tritaškių mėtymo varžybose. O laimėjo ne tik 3 aukščiausias vietas iškovojusios, bet visos dalyvavusios komandos, nes visos buvo apdovanotos solidžiais „Šilutės naujienų“ ir rėmėjų prizais.

Prizai – ne tik nugalėtojoms

Renginiui prasidėjus buvo užsiregistravusios 9 komandos, bet netikėtai atvyko dar viena. Tad susidarė gražusis dešimtukas: „Matricos“ ir „Turbo“ iš Traksėdžių, „Liepos“, „KKI“ ir „Pamarys“ iš Šilutės, „Salakaj“ (Šilutė – Švėkšna), „72“ (Šilutė – Žemaičių Naumiestis), „Sportika“ ir „Optimistės“ iš Žemaičių Naumiesčio bei „Vainutasūta“ iš Vainuto.

Pasveikinti sportiškiausias mūsų rajono dailiosios lyties atstoves atvyko solidūs svečiai. Rajono savivaldybės sporto tarybos pirmininkas Algirdas Gečas moterims ir merginoms linkėjo neužmiršti sporto, bet niekada nepamiršti ir to, kad pirmiausia jos yra moterys, tad turi išsaugoti moteriškumą.

A.Gečas įsteigė prizą tai sportininkei, kuri su savo komanda netaps turnyro prizininke, bet sugebės nenukabinti nosies, neparodyti liūdesio, o toliau azartiškai ir kovingai palaikys savo komandos dvasią. Vėliau paaiškėjo, kad tokio prizo labiausiai verta buvo „KKI“ komandos žaidėja Inga Sūdžiūtė, neleidusi nusiminti ir savo komandos draugėms  Kornelijai Žygaitytei ir Kornelijai Judžentytei.

Seimo nario Artūro Skardžiaus padėjėja Vilma Stungurienė irgi atvyko ne tuščiomis – pirmųjų trijų vietų laimėtojoms ji dovanojo 3 puikius krepšinio kamuolius: kad artėjant kitų metų turnyrui būtų kuo treniruotis.

Solidžius prizus laimėtojų ketveriukei skyrė organizatorius „Šilutės naujienos“ – joms atiteko nemokami kvietimai į sporto klubą „Atėnai“.

Specialų „Šilutės naujienų“ prizą pelnė Švėkšnoje gyvenanti moksleivė Livija Kaktaitė, žaidusi „Salakaj“ komandoje. Mergaitė taip taikliai mėtė į krepšį ir taip atkakliai kovojo dėl kamuolių, kad sužavėjo visą redakcijos kolektyvą.

Aštuntokė Livija sakė krepšinį žaidžianti nuo pirmosios klasės ir patikino, jog būtinai dalyvaus ir kituose mūsų laikraščio turnyruose.

Be to, visoms turnyro dalyvėms įteikta „Šilutės naujienų“ prenumerata, laikraščio suvenyrai, saldūs prizai – Ligitos Kužmarskienės įmonėje kepti šakočiai.

Kelyje į finalą –  du konkursai

Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius ir žaidė ratų sistema.

Burtai lėmė, kad pirmame pogrupyje žaidė „Turbo“, „Sportika“, „72“, „Vainutasūta“, „Liepos“. Visoms sužaidus tarpusavyje, I vietą iškovojo „72“ komanda, II vietą –  „Liepos“. Šios abi komandos ir gavo teisę pereiti į tolimesnį etapą.

Antrame pogrupyje kovojo „Matricos“, „KKI“, „Optimistės“, „Salakaj“ ir „Pamarys“. Pastarosios dvi surinko daugiausiai taškų ir taip pat pateko į tolimesnį etapą.

Kovoti dėl III vietos ėmė rengtis „72“ ir „Liepos“, dėl I vietos – „Salakaj“ ir „Pamarys“.

Tačiau iki finalinių kovų buvo proga krepšininkėms pasirungti konkursuose. Dalyvauti tritaškių konkurse pareiškė norą 10 moterų ir merginų, o baudų mėtymo konkurse – net 14.

Krepšininkės varžėsi, kuri per minutę daugiau kartų pataikys į krepšį nuo baudos linijos. Kamuolius konkurso dalyvėms padavinėjo viena komandos draugė. Net 12 taiklių metimų atliko, „Taikliosios rankos“ titulą ir marškinėlius laimėjo Viktorija Vaitkutė iš „72“ komandos.

Tritaškius merginos mėtė irgi minutę, tačiau kamuolius padavinėjo dvi komandos draugės. Snaiperių atsirado nemažai, todėl dėl vietos į tritaškių finalą merginoms teko papildomai susirungti. O finalinėje kovoje lygių nebuvo Sandrai Vaitkutei iš „Salakaj“, kuri per minutę pataikė net 8 taiklius tolimus metimus, iškovojo „Snaiperės“ vardą bei marškinėlius.

Nugalėtojos – „Salakaj“
DSC 0163
Turnyro finale III vietą nesunkiai iškovojo „72“ komanda: Viktorija Vaitkutė, Živilė Poškaitė, Daugvilė Vaičiulytė ir Dovilė Valenčiūtė. Rezultatu 9:2 jos įveikė „Liepas“ – Eglę Vaitkutę, Agnę Juščiūtę ir Laurą Kovyrcovą.

Absoliučia pergale džiaugėsi „Salakaj“: aukso medaliais pasipuošė Sandra Vaitkutė, Jurga Tamošaitienė, Livija Kaktaitė ir Kristina Butkevičiūtė. Jos 6:0 įveikė pamariškes Iloną Mažeikaitę, Ingą Viliūnienę, Giedrę Lukšaitę ir Moniką Čeponaitę.

Ar organizuosime tradicinį krepšinio turnyrą ir kitąmet? Tokį klausimą šiemetinėms žaidėjoms pateikėme jau atsisveikinant. „Taaaaip…“, – nuskardėjo ilgas ir garsus per visą salę…

Vadinasi – turnyras bus.

Daugiau nuotraukų – Fotogalerijoje.

joomplu:9031 joomplu:9021