Jubiliejinis 50-tasis Švėkšnos geriausių metų sportininkų dešimtukas

5992839 origŠiemet Švėkšnoje buvo  renkamas 50-tasis  jubiliejinis geriausių sportininkų dešimtukas pagal pasiektus rezultatus tarptautinėse, respublikinėse, rajono ir gimnazijos varžybose. Gimnazijos informaciniame centre matėme svarbiausių varžybų akimirkas, vyko sportinė viktorina,  buvo įteiktos olimpietės I.Jakubaitytės taurės ir medaliai metikų trikovės varžybų nugalėtojams ir prizininkams,  10 geriausių sportininkų  apdovanoti taurėmis, prizais, diplomais, o konkurso nugalėtojas vertingu  piniginiu prizu, žymiam treneriui Antanui Šertvyčiui atminti. Jis  mokėsi ir sportavo Švėkšnos vidurinėje mokykloje, o vėliau treniravo Olimpinių žaidynių 1500m bėgimo  prizininkę bėgikę Laimą Baikauskaitę.

Prizą įsteigėjo klasės draugas P.Jogėla, o jam mirus, tradiciją tęsia  šiauliečiai žmona ir sūnus  Judita ir Paulius Šertvyčiai.

Geriausiu 2014m.  sportininku išrinktas Viktoras Jurkaitis, pasiekęs labai aukštą pirmo atskyrio rezultatą šuolyje į aukštį (2,00m), Lietuvos mokinių olimpinio festivalio aukso  medalio laimėtojas, respublikinių ir rajono varžybų nugalėtojas ir prizininkas. Antras liko Džordanas Kinčius, tapęs respublikos čempionu ir prizininku jaunučių zoninėse ir finalinėse varžybose. Trečia – Livija Kaktaitė, lengvaatletė, gynusi gimnazijos garbę daugelyje varžybų ir viena geriausių rajono krepšininkių. Ketvirtas – Tadas Nausėdas – krepšininkas, puikiai  žaidęs rajono jaunių krepšinio rinktinėje ir už gimnazijos komandą, „Minijos naftos  taurėje naudingiausias  žaidėjas, laimėjęs tritaškių konkursą tarptautinėse varžybose Priekulėje /Latvija/, pakviestas mokytis ir žaisti krepšinį į JAV. Penktas – Romanas Loginov- šuolininkas ir metikas, puikiai dalyvavęs respublikinėse Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo BL mokyklų varžybose Šiauliuose, rajono mokinių žaidynių stipruolių konkurso laimėtojas.

Šeštas -Aleksas Vaitiekus – Lietuvos jaunučių pirmenybių  Vilniuje ir Klaipėdos apskrities pirmenybių prizininkas. Septintas – Dovydas Būdvytis – bėgikas, rajono kroso varžybų nugalėtojas,  vidutinių bei ilgų nuotolių varžybų nugalėtojas ir prizininkas. Aštunta vieta atiteko Kamilei Ambrozaitei – Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose Šiauliuose prizininkei bei  rajono ir gimnazijos varžybų nugalėtojai ir prizininkei šuolyje į aukštį. Septintą vietą laimėjo Kazys Bočkus –  iškovojęs 4v.

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose rutulio stūmime, gimnazijos ir rajono metimų varžybų nugalėtojas ir prizininkas. Dešimtuką užbaigė Ema Gaisrytė, Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo BL mokyklų varžybose Šiauliuose bronzos medalio laimėtoja, rajono ir gimnazijos metikų varžybų prizininkė. Perspektyviausio futbolininko prizas įteiktas E.Jokšui.

Tiksliausiai dešimtuką sustatė L.Kaktaitė, beje, ji buvo geriausia sportinės viktorinos žinovė.

Popietės dalyviai ir svečiai kartu su mokytoju ir treneriu M.Urmulevičiumi (o jis tikra sporto enciklopedija…)  apžvelgė ilgą 50-ties metų laikotarpį. Pusę šimtmečio –nuo 1965metų – treniravomės,  laimėdavom ir pralaimėdavom, bet kiekvienais metais buvo renkamas  geriausias mokyklos sportininkas  ir kiti 9. Likusieji laukė savo eilės.
Konkursai vykdavo klasėse, kabinetuose, valgykloje, sporto ir aktų salėje. Dabar kompiuterinių technologijų dėka viskas  vaizdžiau ir gražiau, bet pergalę pasiekti prieš save ir varžovus liko taip pat sunku. Labai tiksliai parašė B.Toleikytė -Lengvenienė, viena pirmųjų Švėkšnos sportininkių, savo eilėraštyje „Už Švėkšnos garbę“:

Po šimtą kartų bėgom ratu rataas
Par parka medžių aliejis viesis,
I gaudydami paskutini kvapa
Už Šviekšnas garbi meldiemies visi.

– Geriausios gimnazijos komandos vardą iškovojo berniukai (T.Nausėdas, K.Blaževičius, E.Pocius, T.Pocius, A.Bardiuk, D.Butkevičius, P.Klumbys, L.Bočkus, J.Bočkus,  E.Stankus), laimėję „Minijos naftos“ taurės varžybas ir puikiai gynę gimnazijos garbę visuose turnyruose.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorės D.Dirgėlienės, seniūno A.Šepučio,  verslininko A.Martinkaus, Šilutės r. savivaldybės tarybos nario S.Vytuvio ir Švėkšnos sporto klubo „Meška“ apdovanojimų teko ir mokiniams, ir  mokytojams.

Dėkojame mokyklos auklėtiniams, kurie  padėdavo ir padeda nuvykti į varžybas, skiria prizams savo asmeniniaes lėšas, jų dėka mūsų sportinės aprangos yra vienos gražiausių.

Daugiau nuotraukų ČIA.