Jubiliejinis Rudens lygiadienis Kuršių nerijoje. Briedės šokis

Visą vasarą Gintaro įlanką puošusios nendrinės skulptūros rugsėjo 22 d. 20 val. ne tik atgis Rudens lygiadienio liepsnose, bet sukurs rituališką šokio, muzikos ir ugnies reginį, įkvėptą Kuršių nerijos legendų, totemų, šio krašto galybės ir trapumo.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia visus rugsėjo 22 d. 20 val. į Rudens lygiadienio šventę Juodkrantėje.

Kuršių nerijoje kasmet atsinaujinanti nendrinių skulptūrų ekspozicija ant vandens tapo neatsiejama Gintaro įlankos Juodrantėje dalimi, be kurios sunkiai įsivaizduojamas vasaros sezonas ir jo pabaiga – Rudens lygiadienio šventė. Šiemet jubiliejinis – dvidešimtas kartas, kai Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija gegužės – birželio mėnesiais organizuoja tradicinį tarptautinį skulptorių simpoziumą. Tuomet į Gintaro įlanką susirenka menininkai iš Lietuvos bei Latvijos kurti skulptūrų iš vietinės medžiagos – nendrių. Nendrių pluoštai talentingų menininkų rankomis paverčiami išskirtinio grožio skulptūromis ant vandens. Šie meno kūriniai visą vasarą į Gintaro įlanką Juodkrantėje pritraukia daugybę lankytojų, kurie grožisi ir stengiasi įamžinti tai, kas laikina. Šis projektas išskirtinis tuo, kad rudenį, kai dienos trukmė susilygina su naktimi ir tamsa nugali šviesą, meno kūriniai suliepsnoja ugnies skulptūromis, nors trumpam apšviesdami tamsą ir sušildydami žmonių širdis. Neįtikėtino grožio reginys nepalieka abejingų nė vieno.

Šių metų nendrinių skulptūrų tema – „Saulės kelias“, kurią sukūrė Reda ir Arūnas Uogintai, šilutiškis Andrius Sirtautas ir Arūnas Augutis. Skulptūrinę kompoziciją jungia garsios Lietuvos archeologės Rimutės Rimantienės rasta apeiginės lazdos su briedės galva (ragas, trečias tūkstantmetis prieš Kristų, Šventosios gyvenvietė, Lietuvos nacionalinis muziejus) motyvas. Toks retas artefaktas yra svarbus Pamario kultūrai, todėl išdidintas jis ir yra skulptūrinės kompozicijos ašis.

Renginį papuoš lakonišku judesiu ir gyvai atliekama baltiška atmosferinė Donato Bielkausko ir Kristijono Lučinsko muzika. Apeigas primenančio vyksmo centre – Neringos totemas – deganti briedės skulptūra bei Šeiko šokio teatro pasirodymas. Kviečiame į mįslingą ir kerinčią rudens lygiadienio šventę!

Renginio metu bus platinimas vienkartinis valstybinio parko bilietas už 1 Eur. Įsigydami lankytojo bilietą Jūs prisidedate prie Kuršių nerijos nacionalinio parko vertybių išsaugojimo.