Jubiliejų švenčiančiam Šilutės himnui simpatijas skyrė ir televizijos žiūrovai

IMG 20200414_200250_1Karantino metu LRT televizijos eteryje startavo naujas muzikinis projektas „Dainuokim kartu“. Žinomi žmonės ir visos Lietuvos šeimos kviečiami dainuoti iš namų, o jų pasirodymai žiūrovus džiugina kiekvieną šeštadienį.

Į kvietimą uždainuoti iš namų atsiliepė ir šilutiškio muzikanto, renginių organizatoriaus Vyganto Stoškaus šeima. Akustinėje versijoje atlikta daina „Kelias į Šilutę“ šeštadienį pelnė daugiausiai televizijos žiūrovų ir „Facebook“ vartotojų simpatijų.

Simboliška, kad neoficialus Šilutės himnas, kuriam žodžius parašė Marijus Budraitis, o muziką sukūrė Ovidijus Vyšniauskas, šiemet švenčia 15 metų jubiliejų!

Stoškai dainavo iš namų

Antrąją Velykų dieną parodytoje LRT laidoje „Dainuokim kartu“ žiūrovai išgirdo daug naujų dainų, kurias galima vadinti neoficialiais miestų bei miestelių himnais.
Viena tokių buvo „Kelias į Šilutę“. Dainą atliko Vygantas su žmona Reminta ir dukra Goda. Vyras grojo gitara ir dainavo, žmona jam pritarė, o dukra griežė smuiku.

„Balandžio 4 d. laidos „Dainuokim kartu“ pradžioje Ramūnas Zilnys pakvietė siųsti dainas apie savo miestus, kurios bus parodytos kitoje laidoje. Iškart kilo mintis nufilmuoti ir nusiųsti, juolab kad dabar daugiau laisvo laiko tai padaryti. Ši daina populiariausia ir žinomiausia iš visų, sukurtų apie Šilutę“, – mano V. Stoškus.

Tiesioginio eterio metu laidos „Facebook“ paskyroje žiūrovai galėjo balsuoti už labiausiai patikusią dainą. Daina apie Šilutę pelnė daugiausiai balsų, nedaug atsiliko Marijampolė. Įrašas su Stoškų šeimos pasirodymu daug dėmesio sulaukė ir „Šilutės naujienų“ „Facebook“ paskyroje, per parą jį peržiūrėjo per 13 000 žmonių.
Beje, Vygantas savo atliekamomis dainomis feisbuko draugus pradžiugina dažnai.

Daina švenčia jubiliejų

Dainą „Kelias į Šilutę“ žino tikriausiai kiekvienas šilutiškis, tai tarsi neoficialus mūsų miesto himnas. Simboliška, kad šiemet, 2020 metais, kūrinys švenčia 15 metų jubiliejų.

Dainos istorija išties įdomi. Renginių vedėjas ir organizatorius, prodiuseris, eilių autorius M. Budraitis pasakojo, kad 2005 metais jis laimėjo konkursą ir nukonkuravęs Kultūros ir pramogų centrą, gavo teisę rengti Šilutės miesto šventę. Tada pirmą kartą surengtos ir gladiatorių kautynės ant Šyšos upės kranto. Be kitų naujovių, M. Budraitis paskelbė konkursą, kad žinomi Lietuvos atlikėjai parašytų dainą Šilutei.

Šilutiškis parašė apie 20 tekstų ir išsiuntinėjo juos savo bičiuliams, garsiems Lietuvos atlikėjams. Jie, žinoma, galėjo rinktis ir kitų autorių tekstus, bet kūrinių apie Šilutę nėra daug. Marijaus sukurtas dainas apie Šilutę dainavo ne tik Ovidijus Vyšniauskas, bet ir grupė „Vairas“ su Simonu Donskovu, grupės „Dreams“, „Nerija“, „Jonis“, „Karčema“. Visos garsių atlikėjų sudainuotos dainos sugulė į 2005 metais išleistą albumą „Vėjų dainos“.

O. Vyšniausko sudainuota daina „Kelias į Šilutę“ pirmą kartą nuskambėjo per televiziją prieš 15 metų, Šilutės gimtadienio išvakarėse. Marijus prisimena, kad Nidoje buvo tiesioginė transliacija koncerto „Benai, plaukiam į Nidą“. Ten koncertavęs Ovidijus pristatė naujausią savo kūrinį, dainą apie Šilutę. Kitą dieną kūrinys suskambėjo ir per mūsų miesto šventę, o ilgainiui tapo neformaliu Šilutės himnu.

M. Budraitis yra parašęs daugiau kaip 500 dainų, jo žodžiais sakant, „gyvą biesą“. Įdomu, kad šilutiškis yra parašęs himnus ir Šiauliams, Birštonui, kurie sulaukė tokio pat populiarumo. Autorius džiaugiasi, kad „Kelias į Šilutę“ yra mėgstama ir dabartinio jaunimo, ir tikriausiai ją dainuos dar ne viena ateities karta.

Dainuojant apie Šilutę „bėgioja voriukai“

Prieš porą metų Šilutėje koncertavęs O. Vyšniauskas yra sakęs, jog kiekvieną kartą jam dainuojant dainą apie Šilutę, apima jausmas tarsi „bėgiotų voriukai“. Su šiuo miestu siejasi daug atsiminimų, čia gyvena geri jo bičiuliai.

Geras Ovidijaus draugas Marijus atskleidė, kad talentingas atlikėjas yra užkietėjęs žvejas, jis dažnai meškerioja mariose, Kintų tvenkiniuose.

„Jis tas atlikėjas, kuris nuo muzikinių reikalų gali atitrūkti savaitei, dviem, ir jam niekas neegzistuoja – tik valtis, meškerė ir žuvis. Jis neabejingas šiam kraštui, jis akcentuoja meilę Šilutės kraštui, gamtai ir žvejybai“, – gerų žodžių apie bičiulį negaili dainų autorius.

 

Kelias į Šilutę

Plukdo vėjas mariose laivus
Mano kelias veda į Šilutę,
Aš pakelsiu taurę vyno
Už visus senus draugus
Ir širdy nusiųsiu šiltą jiems žinutę.

Ašara spindės tavam veide,
Rodys kelią į namus man žvaigždės.
Tu lyg Nemuno šešėlis žalio kranto delnuose
Savo miestui viską mes atleidžiam.

 

Kiek daug pasaulio pamačiau,
Kiek daug kelių nukeliavau,
Bet sugrįšiu į Šilutę, ir sugrįšiu pas močiutę,
Ir sugrįšiu nes visiems kartu smagiau.

Išdainuosiu tau visas dainas,
Taip retai kaip broliai susitinkam,
Mes iškelsime aušroj laivų senas bures
Ir ištrauksim į krantą sunkų tinklą.