„Juknaičiai“ – respublikinio konkurso laureatai, „Šalna“ – prizininkė

juknaiciaiŠirvintose įvykusiame septintajame respublikiniame vyresniųjų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ dalyvavo 23 šokių kolektyvai iš visos Lietuvos.

Šilutės rajonui atstovavę šokių kolektyvai „Šalna“ (Švėkšna, vadovė Asta Sapetkienė) ir „Juknaičiai“ (vadovė Loreta  Margarita Černeckienė) tapo prizininkais ir laureatais.

Konkursinis sambūris vyksta pagal tris kategorijas: miestelių ir kaimų grupė (dalyvavo 7 kolektyvai), rajonų centrų grupė (dalyvavo 10 kolektyvų), miestų grupė (dalyvavo 6 kolektyvai).

Švėkšnos „Šalna“ ir Juknaičių „Juknaičiai“ pasirodė miestelių ir kaimų grupėje. „Šalna“ sambūryje dalyvavo tik antrą kartą ir jau užėmė 2-ąją vietą.

„Juknaičiai“ šoko visuose „Iš aplinkui“ konkursuose ir 2 kartus yra užėmę 2-ąsias vietas ir keturis kartus – 1-ąsias vietas. Šį kartą juknaitiškiai, atvežę Klaipėdos krašto programą, vainikavo visus lūkesčius ir gavo du apdovanojimus: vėl iškovojo 1-ąją vietą ir „Mažojo laureato“ diplomą. Ši nominacija buvo renkama iš miestelių ir kaimų grupės ir iš rajonų centrų – iš viso iš 17-os kolektyvų.

„Konkurso rezultatai skelbiami tik pasivaržius visoms grupėms, tad mūsų šokėjai turėjo progą stebėti kitų grupių pasirodymus: palyginti repertuarą, tautinius kostiumus, pasiruošimo lygį. Pažiūrėję nusprendėme, kad mūsų kolektyvai galėtų varžytis tarp rajonų centrų kolektyvų“, – sakė „Juknaičių“ vadovė L.M.Černeckienė.

Šokėjams ilgai ilsėtis neteks, nes 2013 m. pavasarį laukia respublikinis konkursas „Pora už poros“.