„Juknaičiai“ triumfavo rajono krepšinio pirmenybėse

krepsinis rajono fApie porą mėnesių trukusios rajono krepšinio pirmenybės šeštadienį pasiekė finišą. Sužaistos trejos rungtynės ir pagaliau paaiškėjo taurių savininkai.

Mažoji taurė atiteko „Šamams“, III vietą simbolizuojanti taurė atiteko „Naujam parkui“. Antroji liko „Chamau“ komanda, po atkaklios kovos nusileidusi rajono čempionais tapusiems „Juknaičiams“.

Mažoji taurė – „Šamams“

Kovoti dėl Mažosios taurės susitiko vyriausia ir jauniausia turnyro komandos: Šilutės „Šamai“ ir Šilutės „SM-II“. Beveik iki pat varžybų pabaigos nebuvo įmanoma nuspėti, kas iškovos taurę.

Abi komandos stengėsi iš paskutiniųjų. Iš to didelio noro laimėti vienas „Šamų“ komandos žaidėjų bėgdamas kliūdavo net už savo šešėlio, virsdavo kūliais bei kaltindavo kitus, tik ne save…

Bet šiaip rungtynės vyko be didelių konfliktų. Jauna Šilutės sporto mokyklos 2-oji komanda gerbė savo varžovus, bet, žinoma, pergalės atiduoti nenorėjo. Pasibaigus 3 kėliniams jaunieji krepšininkai pirmavo 6 taškais (49:43). Ketvirtajame kėlinyje „Šamai“ juos pasivijo. P.Krepštos du iš eilės taiklūs tolimi metimai tikriausiai išmušė iš vėžių „SM-II“ komandą ir po 4 kėlinių Mažąja taure džiaugėsi „Šamai“, jaunuosius krepšininkus nugalėję rezultatu 53:61.

„Šamų“ komandoje rezultatyviausias buvo K.Šerpytis, pelnęs 16 taškų, o tarp jaunųjų krepšininkų J.Gečas – 25 taškai. Jis apdovanotas ir kaip naudingiausias komandos žadėjas.

III vieta – „Naujam parkui“
krepsinis rajono f2
Kovoti dėl 3-4 vietų susitiko „Naujas parkas“ iš Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės „Draugystė“. Rungtynės buvo vertos dėmesio: atkakliai kovojo abi komandos, nes nė viena nenorėjo likti be medalių. Tiek žaista, tiek jėgų atiduota ir norisi nors III vietos…

Baigiantis IV kėliniui komanda žaidė taškas į tašką, bet vėliau „Draugystės“ žaidėjai pradėjo prasižengti. Varžovų baudų metimai buvo taiklūs ir jie išsiveržė į priekį ir pranašumą išlaikė iki finalinės sirenos. Šilutės rajono krepšinio pirmenybių III vietos taurė atiteko „Naujam parkui“.

Rezultatyviausi: „Draugystės“ komandoje A.Bulsis – 31 taškas, „Naujame parke“ – M.Jonikas 21 taiklus metimas.

„Simai, pavaryk!!!“

Susitikimui tarp „Juknaičių“ ir Vainuto „Chamau“ komandų labai ruošėsi „Chamau“ sirgaliai. Tribūnose jie iškabino plakatus „Pirmyn Chamau“, „Simai, pavaryk!!!“. Iš ovacijų bei atmosferos salėje matėsi, kad sirgaliai labiau palaiko „Chamau“.

Jau nuo I kėlinio labiau varžovų krepšinį atakuoti sekėsi „Juknaičiams“. Jų varžovai irgi gražiai atakavo varžovų krepšį, bet tikslo pasiekti nepavykdavo, kamuolys į krepšį krito nenoriai.

Besibaigiant I kėliniui „Chamau“ žaidėjas D.Laurinaitis įmetė 3 taškus, bet tai padėjo tik vos vos sušvelninti rezultatą – 26:12.
II kėlinys prasidėjo taikliu tolimu metimu, kurį pataikė irgi D.Laurinaitis, taip dar 3 taškais savo komandą priartinęs prie varžovų.

Bet tie tolimi metimai juknaitiškių negąsdino. A.Misius už tokius metimus privertė prasižengti „Chamau“ žaidėją, o teisėjas dar ir užskaitė taiklų metimą.

Kadangi „Juknaičiams“ taip šauniai sekėsi aikštelėje, jie nusprendė pakeisti žaidėjus ir leisti palakstyti kitiems. Tada varžovai ėmė vis labiau artėti prie jų. Išvada – į aikštelę turi grįžti pagrindinis penketas. Ignui Urbonui leista aikštelėje pasilikti, o kiti 4 sėdosi ant atsarginių suolelio, juos pakeitė narsieji, po salę kaip vijurkai lakstantys Robertas Bražas, Kęstutis Macijauskas, Robertas Šmitas bei Aivaras Misius.

Būtų nuodėmė nepastebėti naudingiausio „Juknaičių“ žaidėjo K.Macijausko dėjimų iš viršaus (komandai tądien jis pelnė 24 taškus). Vos gavęs kamuolį jis žaibo greičiu atsidurdavo prie varžovų krepšio. Ir iš kur jis turi tiek energijos? Puolime jis atidavė visą save.

krepsinis rajono f3Čempionai – juknaitiškiai

Likę du kėliniai tikrai buvo ne ką prastesni už pirmuosius: daug emocijų, gražių epizodų, dėjimų. Vienas iš sirgalių vis skandavo: „Sabai, į aikštę!“, prašydamas, kad juknaitiškiai išleistų Kęstutį Sabonį. Netrukus taip ir įvyko.

Po 4 kėlinių rezultatu 106:71 pergale džiaugėsi „Juknaičiai“. Savo džiaugsmą ir padėką jie išreiškė kilnodami komandos vadovą Vidą Pėterį.

„Juknaičių“ komandoje rezultatyviausi buvo: K.Mačijauskas (24 tšk.), R.Bražas (16 tšk.), I.Urbonas (16 tšk.), R.Šmitas (15 tšk.) ir A.Misius (14 tšk.).

„Chamau“ komandoje visišku lyderiu ir komandos siela pripažintas Donatas Zemliauskas. Jis įmetė 26 taškus, puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių, taikliai atakavo varžovų krepšį. Nemažai prisidėjo ir Modestas Klovas (15 tšk.) bei Andrius Juknius (14 tšk.).

VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius bei varžybų sekretorė Loreta Stančiauskienė apdovanojo laimėtojus, padėkojo už dalyvavimą ir atsisveikino iki kitų Šilutės rajono pirmenybių.