Juknaičių lakštingala spindi Lietuvos muzikiniuose projektuose

guoda x faktoriussIš Juknaičių kilusi ir dabar Vilniuje studijuojanti 21 metų Guoda GAILIŪTĖ, pasipuošusi plačia šypsena, savo kraštiečiams vis mojuoja iš televizijos ekranų: jos balsas užbūrė „2 minučių šlovės“, „Chorų karų“, „X faktoriaus“ projektų komisijas.

Pasirodžiusi televizijoje, simpatiška mergina nepraslysta pro operatorių akis ir žiniasklaidą. „Chorų karuose“, pakeitusi savo išvaizdą, tuoj ji buvo lyginama su grupės „Šarka“ lydere. Šįmet pasirodžiusi „X faktoriaus“ projekte, mergina suvirpino Marijono Mikutavičiaus širdį – šis, praradęs amą, sugebėjo tik ištarti: „Guoda, aš tave myliu“.

Juknaitiškė džiaugiasi dainininko ir komisijos nario dėmesiu, nes taip buvo pastebėtas ir įvertintas jos balsas. Dabar mergina triūsia projekto kūrybinėse dirbtuvėse –  grupelėse su kitais atrankas praėjusiais dainininkais kuria dainas, improvizuoja ir neabejoja, kad „X faktorius“ bus puiki muzikos mokykla.

„Dalyvaudama projektuose ne išgarsėti, o mokytis ir tobulėti noriu“, – tvirtina kraštietė.

Kūrybos varikliukas

Guodai tėvai pasakojo, kad kūdikystėje, kai pradėjo kalbėti, iškart ėmė ir dainuoti. Folkloro ansamblį Juknaičiuose lankę tėvai dukrytę vesdavosi kartu į repeticijas ir įskiepijo meilę muzikai. Tėvų namuose stovi pianinas, prie kurio mergaitė savarankiškai miklindavo savo pirštus ir panirdavo į kūrybą, vėliau užrašydama sukurtas dainas.

9 klasėje juknaitiškė nutarė išbandyti savo jėgas ir kūrybą pristatyti Juknaičių jaunimo klubo organizuotame „Oktavos“ konkurse. Merginos dainos neliko neįvertintos – atlikusi jas, Guoda laimėjo dainos įrašą pas Valdą Lacko. Vėliau savo dainų Guoda įrašė ir daugiau, tik dabar jau kuria mažiau: kūrybos štilį nulėmė ne tik laiko trūkumas, bet ir tai, kad Vilniuje ji neturi pianino – be jo, kaip sakė Guoda, ir kūrybinės mintys neaplanko.

Nepraleido progos juknaitiškė 2012 m. pasirodyti Šilutėje vykusiame „Pamario talentų“ konkurse. Tuomet 3-iąją vietą iškovojusi mergina krašte jau buvo garsi kaip televizijos projekto „Dvi minutės šlovės“ finalininkė.

Be muzikos gyventi negalinti charizmatiška atlikėja su dainomis nesiskiria iki šiol, tačiau sako, kad tai yra ir liks tik jos pomėgiu, o ne pragyvenimo šaltiniu.

„Negalvojau, kad iš muzikos galima užsidirbti pakankamai pinigų, bet, studijuojant Vilniuje, atsirado žmonių, kurie mane pradėjo kviesti dainuoti gimtadieniuose, šventėse. Dabar galiu iš tokios veiklos pragyventi, ir praktikos gaunu. Tačiau, kai baigsiu kultūrinės veiklos vadybos studijas, dainavimas, manau, ir liks pomėgiu, iš kurio galiu papildomai užsidirbti, bet tai nebus pagrindinis  mano darbas“, – ateities planais dalijasi Guoda.

Valentino dienos ašaros

Kalbėdama apie projektus, Guoda sako, kad jie reikalauja daug darbo, bemiegių naktų, jėgų. Tačiau gebėjimas įvertinti klaidas, pamatyti save iš šalies ir tobulėti atperka viską. Pavyzdžiui, šių metų pradžioje dainavusi „Chorų karuose“ su Vilniaus Šachmatiniu choru, kuriam vadovavo grupė „Šarka“, mergina tuoj po filmavimų, nesvarbu, kaip vėlai grįždavo namo, įsisukdavo į šiltą megztinį ir stebėdavo, kaip jai sekėsi atrodyti prieš kameras, kaip dainavo, kokias klaidas padarė. O klaidų, pasak jos, visuomet būdavo – tik jos, kritiškai peržiūrėjus įrašus, kituose filmavimuose jau nebesikartodavo.

„Lipdama ant scenos, visuomet labiausiai jaudindavausi dėl artimųjų – kad tik jiems patiktų mano pasirodymas“, – atvirauja mergina.

„Chorų karų“ projektas pareikalavo ir Guodos pasiryžimo kardinaliai pakeisti išvaizdą. Šachmatinio choro dalyvių stilius turėjo būti griežtas, todėl ilgus šviesius plaukus turėjusi juknaitiškė tapo tamsi, iki smakro nurėžtais plaukais. „Kaip tyčia, įvaizdį pakeitė per Valentino dieną. Kiek ašarų tuomet buvo…“, – dabar jau juokdamasi savo tuometinį liūdesį prisimena kraštietė.
Pakeitusi išvaizdą, G.Gailiūtė nepraslydo pro operatorių kameras – dažniausiai priekyje dainavusi smulki juodaplaukė tuoj buvo sulyginta panašumu su choro vadove, grupės „Šarka“ nare Ieva Stasiulevičiūte. Tačiau labiausiai Guoda džiaugiasi, kad, šią vasarą atėjus į „X Faktoriaus“ atrankas, buvo pastebėta ne jos išvaizda, bet balsas.

Projekte nori tobulėti

Merginos balsas sužavėjo komisijos narį M.Mikutavičių. Žiniasklaida tuomet mirgėjo nuo antraščių, kad iš Juknaičių kilusi mergina pavergė vienišiaus, trokštamo jaunikio širdį. Mat, po Guodos pasirodymo M.Mikutavičius, netekęs amo, sugebėjo tik ištarti: „Guoda, aš tave myliu“.

Dainininko tariama meilė pradžiugino merginą – dabar ji žino, kad projekto komisijoje yra žmogus, kuris tikrai ją palaikys.
Išlikti ir toliau projekte juknaitiškė stengiasi, kiek tik gali: dabar ji triūsia kūrybinėje stovykloje su kitais projekto dalyviais – mokosi naujų dainų, improvizuoja. Praėjusį savaitgalį beveik pusei dalyvių iškritus iš projekto, Guoda šokinėja iš laimės vis dar likusi jame.

„Ne išgarsėti projekte noriu, o tobulėti, išgirsti profesionalių mokytojų pastabų, lavinti balsą“, – sako viena „X Faktoriaus“ favoričių.

Paprašyta atskleisti, kokie gi tikrųjų mūsų Lietuvos muzikinės padangės žvaigždžių veidai, Guoda nusišypso: „Iš tikrųjų, jie labai paprasti – nemačiau nei vieno atgrasaus ar užrietusio nosį“.