Juknaičių mokykloje šėlo Pepės Ilgakojinės

3 _juknaiciu_mokykla_pepe_ilgakojineJuknaičių pagrindinė mokykla lapkričio 14 d. linksmai šventė žymios švedų rašytojos Astridos Lindgren 110-ąjį gimtadienį. Kas yra ši rašytoja, kokie jos įdomiausi knygų herojai, visą dieną skelbė skrajutės ant kabinetų durų bei mergaitės, persirengusios Pepėmis Ilgakojinėmis.

Visos Pepės – persirengusios mergaitės – atrodė puikiai: gausybė suraitytų kasų, šypsenų su strazdanėlėmis, o kojinių spalvingumas! Aktyvios buvo ir mažiausios iš ikimokyklinių grupių, ir vyriausios devintokės. Ilgosios pertraukos metu Pepės dalyvavo fotosesijoje ir smagiai šnekučiavosi, prisiminė įdomiausius Pepės nuotykius prie arbatos puodelio mokyklos bibliotekoje.

Ketvirtadienį  pradinukai po pamokų dalyvavo literatūrinėje popietėje „Kas yra džiūgena?“ Inscenizacijos iš knygų „Padaužų kaimo vaikai“, „Mes varnų saloje“ atskleidė visą rašytojos A.Lindgren kūrybinės kalbos grožį, įtaigą.

Dramos būrelio nariai (vadovė Audronė Miklovienė) buvo tikri „Padaužų kaimo vaikai“, kurie nori saldainių, mėgsta laipioti, lenktyniauti, lipti ant uolų.. Ketvirtokės Rugilė Martinkutė ir Neringa Mauricaitė įtaigiai vaidino princeses, kurios ginčijosi, varžėsi dėl Padaužų kaimo „užburtų princų“- varlių. Atplaukiančio laivo su vasarotojais laukė „Varnų salos parduotuvės savininkė“ (bibliotekininkė Meilė Žadeikienė) ir pasakojo apie keistą Melkerių šeimą. Kokie mieli knygų herojai ir jų nuotykiai! Visiems buvo gera pajusti „džiūgeną“!