Juknaičių mokyklos atstovai viešėjo Lenkijoje

juknaiciai lenkijoje DSCF4484Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame COMENIUS projekte „Į žmogų per etnokultūrą“, kuriame dalyvauja partnerės Turkija, Ispanija, Italija, Graikija, Lenkija ir Lietuva. Spalio 7-11 d. mokyklos atstovai vyko į ketvirtą projekto susitikimą Lenkijoje.

Mus šiltai pasitiko XI Liceum Ogolnoksztalcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Bialymstoku mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Juknaitiškiams atstovavo direktorės pavaduotoja ugdymui, folklorinio ansamblio vadovė Rasa Gailiuvienė, mokytojos Ksavera Šakienė, Rasa Urbonavičienė, bibliotekininkė Meilė Žadeikienė, moksleiviai Rasa Budvytytė, Rūta Budvytytė, Mireta Kačerauskaitė, Tomas Vilkys, Dženeta Prišmantaitė, Jurgita Šolcaitė, Šarūnė Šilinskaitė, Kornelija Vaičiakauskytė, Arnas Šerpytis.

Pirmąją dieną mokiniai susipažino su juos priėmusiomis šeimomis. Vakare visi džiaugėmės šviesiu Balstogės senamiesčiu, apšviestais Šv.Mergelės Marijos Dangun Žengimo bazilikos bokštais, didikų Branickių šeimos rūmais, vadinamais „Šiaurės Versaliu“ su prancūziško stiliaus parko skulptūromis, fontanais.

Aplankėme Supraslio stačiatikių vienuolyną, kurio rūsiuose įkurtas vienas didžiausių Europoje Ikonų muziejus. Įdomu tai, kad XVI a. vienuolyno statybų idėja buvo Aleksandro Chodkevičiaus – Lietuvos didžiojo kunigaikščio.

Supraslio meno mokykloje stebėjome grafikos, audimo, skulptūros ir medžio apdirbimo technologijų pamokas. Per pietus paragavę nacionalinių patiekalų, grįžome į mokyklą susipažinti su Graikijos, Italijos, Turkijos atstovų projekto namų darbais.
Kitomis dienomis važiavome į vieną iš seniausių Lenkijoje baroko stiliaus sinagogą, kurioje šiuo metu veikia Tikocino Žydų kultūros muziejus. Čia susipažinome su grupe turistų iš Izraelio, žavėjomės stumbrais, o dieną vainikavo opera „Fantomas“ Balstogės operos ir baleto teatre. Neišdildomus įspūdžius paliko Varšuvos ir Balstogės solistų balsai.

Lankėmės Balstogės merijoje, vėliau Balstogės muzikos akademijoje klausėme diplomantų koncerto. Licėjuje įvyko Comenius projekto šalių koordinatorių pasitarimas dėl susitikimų Italijoje ir Turkijoje, numatytos tolimesnės užduotys namuose.

Susipažinome su Ispanijos, Lenkijos kulinariniu paveldu.

Mūsų mokiniai pristatė Dzūkijos regiono dainą, ratelius, buities darbus ir tautinį kostiumą. Penkios šalys džiaugėsi projekto produktu – žurnalu, kurį išleido mūsų mokykla.

Vakare Balstogės filharmonijoje vyko projekto dalyvių baigiamasis koncertas, kurio metu buvo pademonstruoti kiekvienos tautos etnokultūriniai savitumai. Visų šalių mokiniai rado naujų draugų, nuoširdžiai su jais bendravo, surengė patikusio lietuviško žaidimo varžytuves.

Šis projektas paskatino Juknaičių bendruomenės narius domėtis Europos šalių tautų papročiais, kultūra, suteikė galimybę susirasti draugų ir priminė, kad būtina mokytis ne tik gimtosios, bet ir anglų kalbos, kuri yra pagrindas bendraujant su šalimis partnerėmis.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Resbublikoje administruoja Švietimo paramos fondas.