Juknaičių mokytojus pavadavo LEU dėstytojai ir studentai

juknaiciai mokytojaiJuknaičių mokyklos bendruomenė kiekvienais metais stengiasi Mokytojo dieną padaryti įsimintiną ne tik pedagogams, bet ir mokiniams bei jų tėveliams.

Kasmet ieškome vis naujos veiklos formos, kad mokytojai savo profesinės šventės dieną galėtų atsipūsti, pamiršti kasdienius rūpesčius, ruošimąsi pamokoms, o mokiniai ir jų tėvai kitomis akimis pažvelgtų į mokytojo darbą.

Esame išbandę įvairių pamokų vedimo formų: pamokas teko vesti vyresniųjų klasių mokiniams, mokinių tėveliams, buvusiems mokyklos mokiniams, įvairių specialybių ir profesijų atstovams, o vienais metais net apsikeitėme darbo vietomis su kaimynais – Pašyšių pagrindinės mokyklos mokytojais.

Kadangi šiais metais, pavasarį, atsinaujino ryšiai su buvusia Juknaičių pagrindinės mokyklos mokine, Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros docente Sonata Vaičiakauskiene, tai nutarta bendradarbiavimo pradžiai surengti ypatingą Mokytojo dieną.
juknaiciai moko studente
LEU vykdo projektą su įvairiomis šalies mokyklomis, siekdamas priartinti universitetą prie mokyklos ir sužinoti, kokius mokytojus reikia ruošti šiandienos mokykloms. Tad Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė V.Šimelionienė pasinaudojo pasiūlymu ir pakvietė universiteto dėstytojas  docentę dr. S.Vaičiakauskienę bei docentę dr. V.Česnulienę ir II kurso geografijos specialybės studentę V.Kurminaitę, III kurso biologijos specialybės studentę M.Šukauskaitę ir III kurso lietuvių filologijos specialybės studentę I.Kvedaraitę pavaduoti mokytojus šią dieną.

Dėstytojos vedė pamoką 8-10 klasių mokiniams, studentės dirbo su 5-8 klasių mokiniais. Mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su dėstytojų ir būsimų mokytojų darbo metodika, pasiklausyti apie Edukologijos universitete teikiamo aukštojo išsilavinimo galimybes, pasiteirauti kokių gebėjimų ir asmeninių savybių  reikia, kad galėtum rinktis mokytojo profesiją, pasmalsauti apie studentiško gyvenimo ypatumus.

Mokytojai šią šventinę dieną taip pat pasinaudojo galimybe išklausyti universiteto dėstytojų paskaitą „Mokytojo komunikacinė kompetencija“, patobulinti savo kvalifikaciją, gauti daugiau žinių, kaip komunikuoti su kitų kultūrų atstovais.

Po prasmingos ir įdomios darbo dienos mokytojai ir svečiai bei vyresniųjų klasių mokiniai, kurie taip pat pavadavo kai kuriuos mokytojus, susitiko pabendrauti prie kavos puodelio ir pasidalinti įspūdžiais. Mūsų mokytojams buvo smalsu sužinoti, kaip sekėsi dirbti jauniesiems kolegoms ir dėstytojoms su mokiniais. Ir dėstytojos, ir studentės pasidžiaugė joms suteikta galimybe ir vienbalsiai pabrėžė, kad mokiniai buvo labai draugiški, šaunūs, smalsūs, aktyvūs, drąsiai klausė ir atsakinėjo į klausimus, kupini gerų emocijų ir šilti.

Vėliau Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai gražiais žodžiais ir dainomis pasveikino savo mokytojus. Tradiciškai Mokytojo dieną neliko pamiršti ir gražius, solidžius darbo jubiliejus švenčiantys mokytojai. Mokyklos direktorė V.Šimelionienė pasveikino, įteikė padėkos raštus už nuoširdų darbą ir palinkėjo dar ilgai dirbti su jaunąja karta.

Taip pat šią dieną malonios staigmenos sulaukė visi mokyklos mokytojai, kadangi kiekvienas gavo iš direktorės rankų dovaną – mokyklos metodinį leidinį „Mokytojų patirties dienoraštis“, kuriam straipsnius apie savo sėkmingiausius darbo metodus rašė visi mokykloje dirbantys mokytojai.

Manome, kad ši Mokytojo diena tikrai liks išskirtinė mūsų mokytojų, mokinių bei jų tėvelių atmintyje, nes ji buvo išties labai ypatinga, turininga, įdomi ir  smagi visiems šventės dalyviams. Tikimės, kad ateityje pratęsime ir praplėsime savo bendradarbiavimą su LEU ir turėsime dar daugiau galimybių vykdyti įvairias bendras veiklas ir artimiausiu metu planuojame nuvykti į universitetą  ir dar kartą susitikti su šauniais šios dienos svečiais.