Juknaičių pagrindinėje mokykloje Erasmus + projektas vyksta ir nuotolinio ugdymo metu

Juknaičių pagrindinė mokykla trečią kartą dalyvauja tarptautiname Erasmus+ projekte.

Projekto partnerės dalijasi savo patirtimis IT srityje, mokymosi metodikomis.

Šio projekto pavadinimas „Valgyk sveikiau, judėk daugiau ir bus geriau” atitinka šių dienų moto. Dabartiniu metu ypač aktualu daugiau judėti ir sveikai maitintis, nes tik taip galima pasiekti gerų rezultatų ir patirti sėkmę visose gyvenimo srityse. Jaunimas stengiasi sveikai maitintis ir daug sportuoti, tačiau ne visada tai pavyksta sklandžiai.

Projekte dayvauja 5 šalys: Slovakija, Ispanija, Turkija Italija ir Lietuva. Turėjo dalyvauti ir 6-oji šalis – Portugalija, tačiau ji atsisakė dalyvauti projekte dėl COVID -19 situacijos pasaulyje. Ispanija – yra koordinuojanti šalis. Projekto trukmė 2 metai, tačiau dėl COVID 19 pandemijos projekto trukmė gali būti pratęsta papildomai dar vieneriems metams. Projektas yra skirtas mokytojams, mokiniams, tėvams, taip pat bendruomenėms ir kitiems asmenims ar institucijoms, kurioms rūpi skatinti sveiką gyvenimo būdą, toleranciją, kurios siekia iššūkių ir nuolat ieško įkvėpimo bei nori dalintis projekto patirtimi bei rezultatais.

Projekto tikslas – skatinti sveiką gyvenimo būdą, siekti daugiau fizinio aktyvumo, numatant, jog tai leistų sumažinti kliūtis gerinant mokinių mokymosi pasiekimus Projekto partnerės šalys dalinsis savo patirtimis IT srityje, mokymosi metodikomis. Mokiniai pagilins savo anglų kalbos žinias, IT įgūdžius, susipažins su kitų šalių kultūromis, tradicijomis. Projekte suteikta galimybė išbandyti savo jėgas dirbti vienoje komandoje su projekto partnerių šalių moksleiviais ir pristatyti savo kraštą kitoms tautoms.

Projekto veiklos mokykloje vyksta ir šiuo metu, kai mokymasis yra organizuojamas nuotoliniu būdu. Vykdomos plane numatytos veiklos: kartu su mokiniais kūrėme projekto emblemą, mokslo metų pradžioje projektas buvo pristatytas mokyklos bendruomenei, gyvai dalyvavome tarptautinėje maisto dienoje. Mokykloje yra sukurtas ERASMUS+ kampelis, kuriame atsispindi išsami informacija apie projektą, šeimos renginio metu buvo sukurti sveiko maisto gaminimo video, mokiniai kūrė lankstinukus, kuriuose atsispindi išsami informacija apie projektą. „Etwinning“ platformoje mokiniai rašė laiškus partnerių šalių mokiniams. Visos veiklos mokiniams buvo įdomios, nes tobulinami IT ir anglų kalbos įgūdžiai.

Jau parengtos ir anketos, kurių rezultatus palyginsime projekto pabaigoje ir sužinosime apie įvykusius pokyčius mokinių asmeniniuose pasiekimuose.