Juknaičių pagrindinės mokyklos atstovų viešnagė Italijoje

juknaiciai italijoje su prijuostemis IMG 1084Juknaičių pagrindinėje mokykloje 2012-2014 m. buvo vykdomas tarptautinis COMENIUS programos mokyklų partnerysčių projektas „Į žmogų per etnokultūrą“ kartu su Lenkijos, Turkijos, Italijos, Ispanijos ir Graikijos mokiniais ir mokytojais. Projekto metu mokytojai ir mokiniai pažino kitas kultūras, etnokultūrines tradicijas, tobulino užsienio kalbų žinias, dalijosi patirtimi, naujoviškomis mokymo praktikomis.

Nuo šių mokslo metų pradžios iki 2017 m. Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvaus tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Valgyk sveikai – būsi protingas“, kuriame partneriais tapo Italija, Portugalija, Turkija, Rumunija, Vokietija ir Švedija.

Pagrindinis naujo projekto tikslas – skatinti sveikos mitybos įpročius ir aptarti problemas, kurios iškyla Europoje dėl sveiko gyvenimo būdo populiarinimo. Visų šalių partnerių mokytojai ir mokiniai, norintys sveikai maitintis ir gyventi, sportuoti, spręsti antsvorio problemas bei lavinti anglų kalbos įgūdžius, per 2 metus dalinsis gerąja savo šalių ir mokyklų patirtimi.

Balandį Juknaičių pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Vida Lebedeva ir kūno kultūros mokytoja Nijolė Švedienė su devintokėmis Agne ir Monika Kavaliauskaitėmis vyko į projekto partnerių susitikimą Pietų Italijoje, Potenzos mieste.

Mokiniai iš skirtingų šalių pristatė savo mokyklas, kultūrines tradicijas ir valgymo įpročius, piešė plakatus apie maisto švaistymą ir t.t. Mūsų komanda užėmė II vietą su šūkiu „Nešvaistykime maisto ir išgelbėkime kažkieno gyvenimą“.

Aplankėme didelį pienininkystės ūkį, kur fermeris supažindino su ten veikiančia pieno perdirbimo gamykla, ragavome joje pagamintus produktus. Taip pat lankėmės senoviniame Materos mieste, kuris taps Europos kultūros sostine 2019 metais, grožėjomės stalaktitais. Materoje pamatėme, kaip vyksta filmų kūrimas, aplankėme miesto senamiestį ir archeologijos muziejų.

Projektas padeda tobulinti anglų kalbą, plečia akiratį, padeda formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Taigi valgykite sveikai – būsite protingi, ir patirkite gyvenimo džiaugsmą keliaudami ir degindami kalorijas.