Juknaičių pagrindinės mokyklos atstovų viešnagė Vokietijoje

 juknaiciu projektas_erasmus_2015-2017 metais Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvauja „Erasmus+“ tarptautiniame projekte „Eat right – be smart“ („Valgyk sveikai – būsi protingas“).

Projekte taip pat dalyvauja Turkijos, Švedijos, Italijos, Rumunijos, Vokietijos ir Portugalijos mokiniai ir mokytojai. Tai jau antrasis tarptautinis projektas, kuriame dalyvauja juknaitiškiai.

„Erasmus+“ tarptautinio projekto „Valgyk sveikai – būsi protingas“ metu mokiniai turi galimybę pažinti kitos šalies kultūrą, istoriją, tradicijas, valgymo ir sveikos gyvensenos įpročius, patobulinti užsienio kalbos įgūdžius. Bendradarbiaudami su kitų šalių kolegomis gali pasidalinti patirtimi apie ugdymą, sveiką mitybą ir mokinių sveikatos problemas.

Lapkričio 27 – gruodžio 3 dienomis Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė ir anglų kalbos mokytoja Vaida Vytuvienė, septintokės Aušrinė Petrošiūtė, Eimantė Vasiliauskaitė,  aštuntokai Jorė Lapinskaitė ir Germanas Urbonavičius vyko į projekto šalių partnerių susitikimą Vokietijoje, Hassfurto mieste.

Pirmąją dieną juknaitiškiai susipažino su kitais projekto dalyviais, apžiūrėjo mokyklą. Kitą dieną laukė kelionė po Niurnbergą. Aplankytas didžiausias Vokietijos istorijos ir kultūros muziejus „Germanisches Nationalmuseum“, susipažinta su šalies kultūra ir istoriniais įvykiais, apžiūrėti senoviniai baldai, šarvai ir „pasivaikščiota“ po Vokietijos senovę. Vėliau aplankyta didžiausia pasaulyje Kalėdinė mugė, vadinama tradicinių kalėdinių dirbinių „motina“, – „Christkindlesmarkt“.

Trečią dieną laukė vizitas į Hassfurto savivaldybę. Savivaldybės atstovė papasakojo apie Hassfurto apskritį ir parodė gimnazistų sukurtą filmą apie apylinkes. Lankėmės Zeilo miestelyje, Kionigsbergo senamiestyje.

Ketvirtadienį vyko darbas mokykloje, projekto dalyviai parodė namie paruoštus savo šalių pristatymus, akimirkas iš šalių partnerių vizito Italijoje. Paskui visi dalyviai pristatė savo tradicinius patiekalus, kalbėjo apie greito maisto žalą ir maisto priedų kenksmingumą bei sutartinius ženklus ant produktų etikečių.

Po pietų mokiniai išvyko į draugų šeimas, o mokytojai liko diskutuoti apie projektą. Sutarta, kad kitas susitikimas vyks Lietuvoje 2017 metų balandžio pabaigoje. Jo metu bus pristatyti galutiniai projekto darbai: vaisių ir daržovių kalendorius, tradicinių patiekalų receptų knyga, maisto papildų ir konservantų brošiūra, lankstinukas apie sveikos mitybos įpročius ir tradicijas, pratybos, kuriose reikia visų projekto metu įgytų žinių.

Paskutinę dieną mokykloje mokiniai nuo pat ryto pradėjo gaminti pietus, tai buvo moliūgų sriuba su kepta duona ir varškės sūriu, vaisių asorti. Po skanių pietų visi aplankėme Bambergo miestą, vadinamą „Mažąja Venecija“.

Atsisveikindami nauji draugai  pasikeitė atminimo dovanėlėmis. Visus nustebino Lietuvos delegacijos mokyklos mokinių pagaminti skirtukai, ant kurių puikavosi visų šalių partnerių vėliavos.

Projektas yra finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią administruoja Švietimo paramos fondas.