Juknaičių stovyklautojai „Smalsučiai“ pramogavo ir įgijo naujų žinių

juknaiciu mokykla_stovykla1Pasibaigus mokslo metams, birželio 11-22 dienomis, Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“. Joje atostogas aktyviai ir turiningai leido 1-7 klasių mokiniai. Stovyklą vykdė pradinių klasių mokytojos R.Urbonavičienė, A.Miklovienė, B.Verbuvienė, kūno kultūros mokytoja N.Švedienė ir socialinė pedagogė S.Žemaitytė. Stovykla yra tęstinė, vykdoma jau dvyliktus metus.

Aplankė ir pažino

Stovykloje mokiniai dalyvavo viktorinoje „Sveika gyvensena“, išbandė biserio karoliukų vėrimo, smėlio tapybos technikas, žaidė stalo žaidimus, gamino ir leido muilo burbulus.

Stovyklautojai lankėsi edukaciniuose užsiėmimuose: „Paliesk, pajausk, išgirsk“ Vydūno kultūros centre, „Surask lobį“ Klaipėdos pilies muziejuje, „Akvariumas“ Klaipėdos jūros muziejuje.

Taip pat stovyklautojai turėjo galimybę pasimokyti įvairiausių amatų subtilybių liaudies amatų stovykloje Bikavėnuose: gamino liaudies instrumentą – švilpynę, lipdė karamelinius saldainius, vėrė apyrankes iš karoliukų, pynė iš šiaudelių, audė juostas, verpė siūlus, grojo kanklėmis, važiavo arkliu kinkytu vežimaičiu. Stovyklautojai ne tik aktyviai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, bet ir susipažino su pasieniečio, archeologo, muziejininko, amatininko profesijomis.

Aktyviai laiką stovyklautojai leido Šilutės sporto mokyklos bokso trenerio V.Murausko pravestoje bokso treniruotėje, sporto klube „Atėnai“ ir mini golfo lauko aikštelėje Stubriuose. Didelį įspūdį visiems vaikams paliko išvyka prie jūros.juknaiciu mokykla_stovykla_plansetes

Puikūs vaikų atsiliepimai liudija apie stovyklos naudingumą: „Stovykloje visi labai draugiški, visos veiklos ir kelionės buvo smagios“, „Labai patiko, nes pirmą kartą aplankiau Jūrų muziejų“, „Išmokome bendrauti su kitų klasių mokiniais“, „Įgijau žinių“.

Pradinių klasių mokinius labiausiai sužavėjo „Tilsmo“ kambarys ir savo pojūčių pasitikrinimas Kintų Vydūno kultūros centre. Kitais metais vaikai vėl norėtų dalyvauti stovykloje.

Išbandė bepilotes skraidykles

Birželio 19 dieną „Smalsučiai“ apsilankė ir Šilutės viešojoje bibliotekoje. 5 – 7 klasių vaikai, kuriuos atlydėjo mokytojos S.Žemaitytė ir N.Švedienė turiningai ir nuotaikingai pramogavo vasaros kiemelyje. Jie išbandė bepilotes skraidykles (dronus), leidosi į interaktyvias keliones virtualiosios realybės akinių technologijos pagalba, šoko, kopė į viršukalnes, per „Xbox“ konsolę žaidė boulingą.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka sėkmingai prisideda prie Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamos akcijos „Atverk duris vasarai“.

Bepilotės skraidyklės įsigytos vykdant projektą „Jaunųjų technologų akademija bibliotekoje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką, komandinį darbą, partnerystę.