Juknaičių vaikai mokysis žaisti šachmatais

 

sachmatai juknaiciai2Praėjusiais mokslo metais Juknaičių pagrindinės mokyklos Mokinių tarybos nariams kilo mintis, kad mokykloje būtų smagu atgaivinti seniai visų pamirštą žaidimą- šachmatus. Diskutuojant kaip tai padaryti, kilo idėja pagaminti didelius medinius lauko šachmatus, kuriais galima būtų žaisti mokyklos vidiniame kieme. Šią mokinių iniciatyvą įgyvendinti ėmėsi technologijų mokytojas Edmundas Naujokas.

Mokiniai jau pavasarį pradėjo gaminti dideles medines lauko šachmatų figūras. Kadangi šis procesas reikalavo kruopštaus pasiruošimo ir kantraus darbo, tai figūrų gamyba užsitęsė iki šių metų rudens.

Lapkričio 22 dieną mokykloje vyko Mokinių iniciatyvų diena, kurios metu pagaliau buvo užbaigtas ilgai lauktas Mokinių tarybos narių iniciatyvos įgyvendinimas. Tarybos nariai nupiešė mokyklos vidiniame kieme šachmatų lentą, ant kurios šiltuoju metų laiku visi galės žaisti lauko šachmatais. O kol oro sąlygos to neleidžia daryti lauke, mokiniai gali pažaisti šį gerokai primirštą žaidimą improvizuotoje lentoje mokyklos fojė. Kad kai kurie prisimintų, o kiti gal susipažintų su šio žaidimo taisyklėmis, buvo parodytas trumpas pažintinis filmas apie šachmatus, vėliau sporto treneris A. Silius supažindino su žaidimo taisyklėmis ir pamokė pagrindinių ėjimų. Mokiniai, kurie yra jau šiek tiek pramokę žaisti šachmatais, dalyvavo varžybose.

Tikime, kad ši mokinių iniciatyva sėkmingai prasiskins kelią į visų širdis ir šachmatų žaidimas taps mėgstama vaikų veikla. Nes žaidžiant šachmatais lavinama atmintis, loginis mąstymas, skatinama smegenų veikla, kūrybiškumas, išmokstama susidoroti su iššūkiais.