Juknaičiuose – atradimų gamtoje pleneras

juknaiciuose zemes diena kurinysKasmet Juknaičių pagrindinė mokykla pamini Pasaulinę Žemės dieną, kaskart vis ieškoma naujų būdų atkreipti mokinių dėmesį į aplinkosaugos problemas.

Šiemet juknaitiškiai prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto atradimų gamtoje plenero „Aš kuriu Žemei“, siekdami įtraukti mokinius į kūrybinę aplinkos puošybos veiklą ir propaguoti žemės meną kaip ekologinio ugdymo veiklą.

Kovo 18-ąją visi mokiniai susibūrė prie mokyklos ir rinkosi savo veiklai tinkamą vietą. Reikėjo sukurti žemės meno kūrinį – logotipą, naudojant tik gamtines medžiagas – smėlį, akmenis, kankorėžius, šiaudus. Nebuvo galima skinti, laužyti, rauti gyvų medžių, augalų dalių. Kūrinys turėjo integruotis į natūralų kraštovaizdį bei jį papildyti, o vėliau natūraliai suirti gamtinėje aplinkoje.

Po poros valandų darbo žemės meno kūrinius peržiūrėjo komisija, kuri vertino idėjos originalumą, meninės raiškos priemones, gebėjimą derinti spalvas ir erdvę, meniškumą, kūrybiškumą, aplinkosauginę idėją, pavadinimą. Trijų geriausių darbų fotografijos keliaus į Lietuvos neformaliojo švietimo centrą.

Į Žemės dienos veiklas buvo integruotas ir respublikinis projektas „Sveikatiada“, kurį koordinuoja socialinė pedagogė S.Žemaitytė. Ryte visi mokiniai buvo vaišinami „Draugystės pusryčiais“, o kartu valgant gardžią košę buvo pasakojama apie pusryčių naudą sveikatai, supažindinama su apklausos apie pusryčių vartojimo įpročius mūsų mokinių šeimose rezultatais. Vėliau visi rinkosi į salę draugiškoms varžyboms – susibūrę į komandas mokiniai dalyvavo estafetėse ir dar kartą išbandė savo vikrumą, greitumą ir stiprumą.

Tikimės, kad visi dalyviai suprato, kad svarbu saugoti ir savo žemę, ir savo sveikatą, tik tuomet galėsime gyventi laimingą ir visavertį gyvenimą.