Juknaičiuose – „Mamų mokyklėlė“

2mamu diena_juknaiciuoseJuknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai kasmet stengiasi pradžiuginti savo mamas, globėjas  ir močiutes įvairiomis dovanomis: eilėmis, dainomis ir šokiais, pačių kurtais darbeliais. Jau keletą metų tradiciškai kviečiame mamas, globėjas  ir močiutes dalyvauti „Mamų mokyklėlėje“.

Gegužės 4 d. mokykloje atidarėme desertų gamybos, dekupažo, tapybos ant šilko, rankdarbių ir karpinių, konditerijos paslapčių, folkloro šokių ir ratelių klases, į kurias užsiimti praktinėmis veiklomis pakvietėme mamytes, globėjas,  močiutes kartu su vaikais. Svečius pasveikino mokytojos J.Šukienės vadovaujamas mokinių ansamblis, vaikai padovanojo mamytėms pačių gamintus atvirukus, o tada visi išsiskirstė į pasirinktas klases.

Daugiausia mamų ir močiučių susirinko išmokti skanėstų gaminimo paslapčių. Desertų gamybos klasėje pirmoko mama A.Barkauskienė mokė pasigaminti vaisių salotas su ypatingu padažu. Konditerijos paslapčių klasėje  mama M.Čėsnienė gamino prancūzišką desertą, o V.Vasiliauskienė mokė konditerijos  dekoravimo gudrybių – kaip išmoningai papuošti keksiukus. Meniškąją savo prigimtį mamos atrado dekupažo klasėje (vad. I.Gečienė), kur  dekoravo vazonus, lėkštutes, dėžutes ir tapybos ant šilko klasėje, kurioje  technologijų mokytoja N.Titienė mokė piešti gėles ant šilko. Rankdarbių ir karpinių klasėje (vad. B.Verbuvienė) mamytės su dukromis mokėsi pasigaminti linines gėles, kuriomis galima papuošti ne tik stalą, bet ir suknelę ar rankinę. Aktyviau norinčios pajudėti mamos susirinko į folkloro šokių ir ratelių  klasę, kur R.Gailiuvienė ir ansamblis „Skalviai“ šoko įvairių Lietuvos etninių regionų šokius.

Po praktinių pamokėlių visus dalyvius pakvietėme į mokyklos skaityklą pristatyti darbus, pasidalinti įspūdžiais apie tai, kaip sekėsi bei pasiklausyti muzikinio mokinių sveikinimo. Kūrybiniai mamų ir jų vaikų darbai eksponuojami mokyklos skaitykloje, tad jais gali džiaugtis visa mokyklos bendruomenė ir tos mamos, kurios negalėjo dalyvauti šventėje.