Juknaičiuose – pažintis su laivo kapitone M. Dobrovolskyte

 

juknaiciu biblioteka_monika_dobrovolskyte1Juknaičių pagrindinės mokyklos skaitykloje vyko susitikimas su 2018 metų Nacionalinės ekspedicijos Ukrainoje dalyve Monika Dobrovolskyte. Renginį organizavo mokyklos muziejininkė Daina Endzelienė ir bibliotekininkė Meilė Žadeikienė.

5-10 klasių mokiniai popietės metu sužinojo, kad M. Dobrovolskytė, katerio kapitonė, lydėjo garsųjį kurėną „Vytautą Didįjį“, rūpinosi jos laivu plaukiančia kūrybine grupe ir net dalyvavo gelbėjimo operacijoje sugedus kurėno varikliui. Keliautoja pasakojo ne tik apie išvykos gražiąsias puses, kurias matėme LRT televizijos laidose, bet nepabijojo atskleisti ir tokių detalių, apie kurias žiūrovai nė nenutuokia. Ji vaizdžiai papasakojo, kaip sekėsi priimti iššūkius, džiaugėsi įgyta patirtimi, žavėjosi sutiktais žmonėmis. Įamžinti kadrai parodė, kokie nuotykiai tykojo keliaujant Ukrainoje Dniepro upe.

Mokiniams paliko įspūdį viešnios bendravimas, gebėjimas džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, vertinti tai, ką turime. Mokyklos bendruomenė dėkoja M. Dobrovolskytei už galimybę pajausti ekspedicijos nuotaikas ne tik iš televizijos ekranų, bet ir iš pirmų lūpų.