Juknaičiuose sklandė „Lituanicos legenda“

juknaiciu biblioteka_lituanicos_legendos3Įprasta, kad mokiniai vyksta į muziejų, bet šį kartą muziejus atvyko į Juknaičių pagrindinės mokyklos biblioteką. Spalio 15 dieną renginio organizatoriai pakvietė visus į edukacinį užsiėmimą – susitikimą, kuriame buvo atkreiptas dėmesys į mokyklos muziejuje esančių eksponatų svarbą mūsų istorijai bei  paminėtas lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną  85-metis.

Lietuvos aviacijos muziejaus, Stepono Dariaus gimtinės vyresnysis muziejininkas Mėčislovas Raštikis, pasakodamas apie eksponatų  istoriją, demonstravo virtualią sodybos parodą, gražia žemaitiška kalba perteikė lakūnų lūkesčius ir pasiekimus.

Ruošiantis šiam susitikimui mokykloje organizuota mokinių piešinių paroda, pradinių klasių mokiniai gamino lėktuvų modeliukus. Mažiesiems buvo įdomu sužinoti apie lakūno Stepono Dariaus vaikystę,  jo pomėgius. Vyresnių klasių mokiniai žavėjosi lakūno entuziazmu sportui, aviacijai. Lakūnų  užsispyrimas ir drąsa, siekiant išgarsinti Lietuvą pasaulyje aviacijos rekordais vertė  visus susimąstyti ir didžiuotis, kad yra lietuviai.

Užsiėmimą paįvairino viktorina, kuri patikrino visų turimas ir įgytas žinias. Tikime, kad šis susitikimas paskatins mokinius ne tik prisiminti lakūnų

S.Dariaus ir S.Girėno vardus, jų žygdarbį, bet ir aplankyti jų tėviškes.