Juknaičiuose stovykla „Smalsučiai“

Juknaičių pagrindinės mokyklos stovykloje „Smalsučiai“ vyko įvairios edukacijos, išvykos ir žaidimai.

Stovyklautojai gilino žinias, ugdė savarankiškumą, kūrybiškumą, kūrė palankų emocinį klimatą su ukrainiečiais. Neformalioje aplinkoje įvairių amžiaus grupių vaikai geriau susipažino, mažėjo socialinė atskirtis.

Šių metų stovyklos veiklos buvo orientuotos į gimtojo krašto istoriją, gamtos pažinimą lankant piliakalnius.

Išvykoje į F. Bajoraičio biblioteką stovyklautojai dalyvavo viktorinoje su „iMo Learn“ kubais, mokėsi įveikti kliūtis ir nugalėti baimę Lazerių kambaryje, išbandė jėgas prie interaktyvaus stalo, Virtualios realybės PS4 sistemą, programavo bee-bot bitutes.

Vaikščiodami po miestą mokiniai pamatė „Šilutės sekretus“, kurie pasakoja miesto istoriją. Su muziejininku archeologu Mantu Užgaliu jie aplankė ir sužinojo Venckų, Vanagių, Žakainių, Pavilnučių, Sakūtėlių piliakalnių atsiradimo istoriją ir pritaikymą lankytojams. Neaplenkė ir Alkakalnio – juknaitiškių pasididžiavimo, mat tai – aukščiausia viso rajono vieta ir vienas iš maždaug 850-ies Lietuvos piliakalnių, kuris yra 33 metrai virš jūros lygio. Vaikai sužinojo piliakalnio legendas, kūrė laukinių žiedų mozaiką.

Su M. Jankaus muziejaus gide L. Žemguliene jie aplankė Rambyno apylinkių piliakalnius, Raganų eglę ir išgirdo jų atsiradimo legendas. Susitikime su tautodailininku S. Meškausku ir kraštotyros draugijos pirmininke R. Meškauskiene apžiūrėjo medinius dirbinius, žaislus, galvosūkius, prisimatavo Užgavėnių kaukes, žaidė, ragavo tradicinius Mažosios Lietuvos margablynius tiesiai iš keptuvės.