Juknaičiuose vasarojo antroji smalsučių pamaina

1 juknaiciu_mokykla_vasaros_stovyklaJuknaičių pagrindinėje mokykloje dešimtą kartą vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos Danutė Dylertienė, Audronė Miklovienė, Birutė Verbuvienė.

Vaikai susitiko su Šilutės Šaulių 8-osios kuopos savanoriais ir jų vadu Donatu Jauniumi. Šauliai supažindino su savo veikla, demonstravo aprangą ir ginkluotę, mokė rikiuotės pratimų. Vadas D.Jaunius kvietė vaikus tapti šaulių kuopos nariais.

Išvykoje į Rusnę aplankėme K.Banio etnografinę žvejo sodybą – muziejų. Tautodailininkė Violeta Benetienė papasakojo apie Rusnės salą, jos istoriją. Muziejuje vaikai pamatė įvairių senovinių žvejo rakandų, buities įrankių, išmoko senųjų Rusnės vaikų žaidimų. Po šio užsiėmimo neišdildomų įspūdžių patyrėme ant vadinamojo beždžionių tilto per Pakalnės upę. Kadangi buvo labai vėjuota diena, vaikams prireikė drąsos šį tiltą įveikti.

Stovyklautojai aplankė legendomis ir padavimais apipintą Rambyno kalną. Stovyklos vadovė Birutė pasakojo apie Rambyno praeitį, priminė keletą legendų. Vaikai apžiūrėjo kalno aukurą, laiptais nusileido prie Nemuno, Bitėnuose aplankė gandrų koloniją, pabuvojo M.Jankaus muziejaus Mažosios Lietuvos paveikslų sode.

Su sveikatos priežiūros specialiste R.Plačiene smalsučiai prisiminė vaistinguosius augalus, jų gydomąsias savybes, mokėsi juos atpažinti. Aplankę Alkos kalną klausėsi padavimų ir rinko vaistažoles. Paskutinę  dieną stovyklautojai pramogavo Malūnų kaime, esančiame prie Palangos.

Savo įspūdžius apie stovykloje praleistą laiką vaikai perteikė piešiniuose ir rašydami stovyklos dienoraštį. Kartu su bibliotekininke M.Žadeikiene buvo išleista knyga „Smalsučių dienoraštis“.