Juknaitiškiai Europą pasitiko savo klasėje

juknaiciai comeniusŠvietimo mainų paramos fondas pakvietė visos Lietuvos mokyklas dalyvauti renginiuose, skirtuose tarptautiniam mokyklų bendradarbiavimui „Comenius dienos 2013: Europa tavo klasėje“. Juknaičių pagrindinė mokykla kartu su 65 respublikos miestų ir miestelių mokyklomis organizavo renginius, kurių metu visuomenei kūrybiškai buvo pristatyti Comenius ir eTwinning projektų rezultatai ir patirtis.

F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale surengėme parodą „Pažintis su Comenius projekto šalimis partnerėmis“. 5-10 klasių mokiniai darė kūrybinį darbą „Nacionalinės šalių partnerių šventės“, kurį pristatė renginyje „Comenius diena mokykloje“.

Taip pat šio renginio metu visą dieną mokyklos bendruomenė galėjo susipažinti su projekto partnerių pateikta medžiaga, pasiklausyti įspūdžių iš vizitų į Ispaniją, Graikiją. Aktyviausiai Comenius projekto veiklose dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti Švietimo mainų paramos fondo įsteigtais prizais.

Lietuvoje Comenius dienos švenčiamos jau 5-ą kartą. Comenius programa padeda mokykloms atverti duris europiniam mokyklų bendradarbiavimui. Mokiniai ir mokytojai turi galimybę įgyti tarptautinės patirties, įgyvendinti europinio bendradarbiavimo projektus, aplankyti projektų partnerius kitose Europos šalyse, lavinti užsienio kalbos įgūdžius, keistis pedagoginiais metodais bei tobulinti mokymo ir mokymosi gebėjimus.