Juknaitiškiai kraštiečius įamžino Garbės knygoje (foto)

IMGP8335Likus vos savaitei iki stebuklingos Joninių nakties, juknaitiškiai renkasi į tradicinę vasaros šventę „Visada jauni“.
Pernai bendruomenės gyventojus sveikino ne itin draugiškai nusiteikęs lietus, o šiemet šventės dalyvių veidus glostė saulė.

Tad šventėje netrūko nei gausiai susirinkusių, nei linksmai nusiteikusių vietinių ir svečių: visi sportavo, dainavo, šoko, stebėjo žirgų konkūro varžytuves, vaišinosi gausiai ant stalų nukrautomis gėrybėmis bei sveikino labiausiai nusipelniusius kaimynus.

Puošė kiemelius, ruošė vaišes

Į šventinį sūkurį pirmieji įsitraukė bendruomenės sportininkai, jėgas išbandę futbolo ir krepšinio varžybose. Savo pasirodymą juknaiciai cerneckieneseniūnijai dovanojo ir Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“, kurio paklausyti visi norintys rinkosi priešpiet Šv. Jono Krikštytojo koplyčioje.

Vėliau į šventę kvietė raiteliai, kurie susirungė didelio susidomėjimo sulaukusiame žirgų konkūre.

Kasmetinio šventės akcento – vaišėmis nukrautų stalų bendruomenių kiemeliuose – neatsisakyta ir šiemet. Gardžiais kvapais gundė Kulynų medžiotojų klubas, viręs stirnieną, Juknaičių bendruomenės kiemelyje buvo kepami šašlykai, Pašyšių bendruomenė stalą nukrovė rūkyta žuvimi, sūriais ir kitais skanumynais.

Linksmai nusiteikę Juknaičių kiemelyje šašlykus kepę Laima ir Dmitrijus pasakojo, jog juknaitiškiai labai laukė šios šventės ir visi jai atsakingai ruošėsi. Vadovaujami bendruomenės pirmininkės Laimos Barkauskienės, juknaitiškiai vaišes sunešė patys: vieni pasirūpino vaisiais, kiti – daržovėmis, šašlykais bei sumuštiniais. Juknaitiškiai šiemet pasipuošė specialiais bendruomenės marškinėliais.

Džiugiai nusiteikę prie savo vaišių stalo kvietė ir pirmą kartą Juknaičių šventėje dalyvaujantys Pašyšių bendruomenės nariai.
juknaiciai Jovita Rimantas Kavaliauskai
Akį traukė ne tik dainuojantys bei skrybėlėti pašyšiškiai, bet ir originalus kiemelio dekoravimas, kurį specialiai šventei parengė pašyšiškė Rima. Pasak Rimos, kiemelis buvo dekoruotas atsižvelgiant į pašyšiškių gyvenimą greta Šyšos ir viską, kas yra gamtoje. Tad kiemelį puošė žuvies gaudymo tinklai, nendrės, kriauklės, gandrai ir bebrai. Bendruomenės pirmininkė Elena Venckienė pasakojo, jog kiemelį bendromis jėgomis paruošė moterys, kurių pagamintos vaišės ir puikavosi ant stalo.

Garbės knygoje – keturi pagerbtieji

Iškilmingoji šventės dalis pradėta Juknaičių garbės knygos nominantų pagerbimu. Garbės knyga Juknaičiuose – naujiena, tad juknaitiškiai tikisi, jog nusipelniusių kraštiečių parašai joje taps gražia tradicija.

Pirmasis Garbės pilietis Zigmantas Dokšas šioje knygoje įrašytas dar 2003 metais. Šiemet už nuopelnus sporte Europai, pasauliui, Lietuvai bei Juknaičių seniūnijos garsinimą antruoju numeriu įrašytas Europos ir olimpinis čempionas, Lietuvos disko metimo jaunimo treneris Romas Ubartas. Į šventę atvykti jis negalėjo, nes ir šiuo metu juknaiciai darniausiagarsina Juknaičių vardą, tačiau renginio vedėjai užtikrino, kad R.Ubartas Garbės knygoje pasirašys vos grįžęs į Juknaičius.

Trečiuoju numeriu Garbės knygoje įrašyta šokių kolektyvo „Juknaičiai“ vadovė Loreta Margarita Černeckienė. Choreografė pagerbta už ilgametį darbą Juknaičių kultūriniame gyvenime, Juknaičių vardo garsinimą rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose bei dainų šventėse, jaunimo kultūrinį ugdymą, tautinio šokio puoselėjimą. Pasirašiusi Garbės knygoje, moteris dėkojo už tokį jos darbo įvertinimą bei džiaugėsi su ja dirbančiais šauniais žmonėmis, dėl kurių jos darbas tapo ne darbu, o gyvenimu.

Ketvirtuoju numeriu į Garbės knygą įrašytas dar vienas žymus kraštietis – šviesios atminties Girininkų kaimo gyventojas Ervinas Prūsas. Juknaičių bendruomenė E.Prūso atminimą pagerbė už krašto senųjų žvejo amatų puoselėjimą ir perdavimą jaunajai kartai bei Šilutės krašto ir Juknaičių seniūnijos vardo garsinimą Lietuvoje ir Europoje. Apdovanojimas perduotas E.Prūso gyvenimo draugei Irenai Leščinskienei, jai įteiktos ir gėlės, kurios bus padėtos ant E.Prūso kapo.

IMGP8408Bendruomenę palygino su vėliava

Seniūnas Valentinas Dylertas, palinkėjęs linksmos šventės, nepamiršo pasveikinti ir naujai išrinktos Šilutės krašto merės Daivos Žebelienės. V.Dylertas ragino šventės dalyvius audringai paploti ir taip simboliškai išreikšti savo pritarimą prie rajono vairo stojusiai moteriai.

D.Žebelienė prisiminė žinomos dainos žodžius „Linksminkimės, linksminkimės, pakol jauni esma…“ ir linkėjo juknaitiškiams aktyviai burtis į darnią bendruomenę, mokytis vienas kitą išgirsti ir suprasti.

Sveikinimo žodį taręs Seimo narys Kęstas Komskis džiaugėsi ypatingu šventės akcentų – žirgais, kurie, anot jo, yra šio krašto tradicija. „Visada smagu atvykti į jūsų šventes ir pasidžiaugti jūsų bendruomenės pasiekimais. Smagu, kad čia yra tokia stipri bendruomenė, kuri tęsia Z.Dokšo tradicijas ir gražina gyvenvietę“, – gyrė Seimo narys.

Bene daugiausiai aplodismentų sulaukė į scenos vidurį žengęs Arūnas Valinskas. Seimo narys sveikinimo kalbą pradėjo prisiminimais, kad jaunystėje pats gyveno Juknaičiuose. Nors tai truko vos du mėnesius, ši žinia vis tiek paglostė juknaitiškių širdis. Grįždamas į tuos laikus Seimo narys prisiminė žvejybą su tėčiu bei Juknaičių gyvenvietės grožį: „Jau tada tai buvo vienas iš gražiausių tarybinių ūkių, vien šie čerpėmis dengti stogai pravažiuojantiems keldavo pavydą“.juknaiciu IMGP8405

Juknaičių bendruomenę Seimo narys lygino su vėliava: „Vėliava, gulinti ant stalo, yra tiktai medžiagos gabalas, bet kai ji iškelta ant stiebo, atsiranda jos dvasia, ir tada mes matome jos simbolį. Lygiai taip pat ir bendruomenė – visų pirma yra ne pastatai, o žmonės, kurie kuria šią aplinką ir čia gyvena“. A.Valinskas prasitarė apie norą Šilutės kraštą paversti Pamario sostine, ir viltį, jog prie to prisidės naujoji merė, kurią pavadino „Šilutės Dalia Grybauskaite“.

Rinko darniausius ir europietiškiausius

Iš gausaus gražiausiai tvarkomų sodybų būrio šiemet išskirta Jovitos ir Rimanto Kavaliauskų sodyba. Pašyšiuose gyvenantiems sutuoktiniams įteiktas tai patvirtinantis ženklas, piniginė premija ir prizas.

Gražiausiai tvarkomu daugiabučiu pripažintas Juknaičių Šiloko g. 9-asis namas. Gražiausiai tvarkomos įmonės titulą pelnė seniūnijoje įsikūrusi UAB „Agrofita“.

juknaiciai vaiku zirgu konkurasZ.Dokšo įsteigtame šeimos konkurse „Duona ir grožis – iš vienų rankų“ išrinkta 2012 metų europietiškiausia šeima. Nugalėtojais tapo Violeta ir Alvydas Šimelioniai, iš Z.Dokšo gavę ir 100 eurų piniginę premiją.

Šventės tradicija tapęs darnios daugiavaikės šeimos apdovanojimas šiemet skirtas Danutės ir Roberto Kačerauskų šeimai, auginančiai dukras Modestą, Miretą ir Ivetą.

Apdovanojimuose atsirado naujovė – nominacija, kuri, tikimasi, taps tradicija. Naują Metų įvykio nominaciją įsteigė Juknaičių bendruomenės asociacija ir apdovanojo Jūratės Šukienės vadovaujamą mergaičių vokalinį ansamblį.

Po sveikinimų visada jauni juknaitiškiai linksminosi gegužinėje, šoko laužo šviesoje, klausėsi koncertų. Šiemet vakaro „vinimi“ tapo grupė „Biplan“ bei svečiai iš Tilžės – grupė „Slavianskij krug“. Deja, ilgai laukę žadėtų šventinių fejerverkų juknaitiškiai, ypač – mažieji, liko nusivylę – į dangų pakilo tik viena ugnelė.

joomplu:5517