Juknaitiškiai kviečia padėti įgyvendinti S.Kuzmos idėją

kuzmos skulptura„Gyvenu tik gydytojų ir Dievo valia“, – yra sakęs skulptorius Stanislovas Kuzma, kurio širdis sustojo šiemet rugpjūčio 14-ąją.

Atsidėkodamas medikams už ilgametį gydymą S.Kuzma sukūrė skulptūrų kompoziciją „Lozoriau, kelkis“. Jo artimieji, medikai kviečia visus geros valios žmones, organizacijas, įmones, valdžios atstovus ir meno mecenatus susitelkti, sukaupti lėšų ir pastatyti skulptūrą Santariškių klinikų teritorijoje.

S.Kuzma jaunystėje su šeima apie ketverius metus gyveno ir kūrė Juknaičiuose, paliko keletą kūrinių. Šiuo metu skulptoriaus šeimai jau perduotos juknaitiškių suaukotos lėšos (2810 Lt). Aukoję Juknaičių žmonės, inicijuoti Garbės piliečio Zigmanto Dokšo, tiki, kad sumanymai dėl skulptūros pastatymo bus įgyvendinti.

Skulptoriui S.Kuzmai likimas skyrė ypatingą dalią – jam buvo duota jautri dvasia ir stipri valia, leidusi sukurti lietuviškos skulptūros šedevrus, bet fiziškai silpna širdis.

Siekiant, kad talentingas menininkas galėtų gyventi visavertį kūrėjo gyvenimą, kasdien turėjo dirbti darni komanda – menininkas, jo šeima ir gydytojai. Tik S.Kuzmos artimieji žino – po sunkios nuolatinės kovos, atkaklių pastangų, ateidavo kūrybinės pergalės ir visuomenė galėdavo džiaugtis vis naujais skulptoriaus darbais.

„Stanislovas buvo dėkingas medikams. Jo mintis – gydytojas yra ligonio sąjungininkas. Jiems susivienijus įmanoma tikėtis sėkmės. Tiesa, kartais ta sėkmė būna tik vilties spindulėlis“, – sakė L.Kuzmienė.

Dešimtmečiais truko S.Kuzmos ir medikų bendradarbiavimas, išsiplėtojęs į nuoširdžią draugystę. 1989 metais menininkas sukūrė ir gydytojams dedikavo įspūdingą skulptūrinę kompoziciją bibline tema „Lozoriau, kelkis„. Sceną, kuri aprašyta Biblijoje, kai Jėzus prikelia mirusį Lozorių, skulptoriui ne kartą teko patirti jo paties gyvenime.

Kūrėjas paliko šios skulptūros piešinius, maketą ir daugybę informacijos sūnui Algirdui, taip pat skulptoriui, kuris nuolat talkindavo tėvui.

Menininko valia, trimatė kompozicija turėtų stovėti Santariškių klinikų teritorijoje, įprasmindama ligonio, jo artimųjų vilties ir prikėlimo dvasią. Įgyvendinus šią menininko idėją, Lietuvoje atsirastų simbolinė skulptūra gydytojo profesijai, simbolizuojančiai kovą už gyvenimą.

Prie šio prasmingo projekto kviečiami prisijungti ir visi Šilutės krašto žmonės, dėkingi, jaučiantys pagarbą medikams ir jų atsakingam darbui.

Norintys lėšas perduoti tiesiogiai S.Kuzmos šeimai, gali kreiptis į buvusį S. ir L.Kuzmų kaimyną, juknaitiškį, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Alvidą Šimelionį, tel. 8 441 79 299, mob. 8 655 49563.

Informacija, norintiems aukoti:

Labdaros ir paramos fondas „VU profesoriaus Algimanto Marcinkevičiaus mokinių klubas“, tel. 8 685 58058, el.p. marija.virketiene@gmail.com

Įm.k. 302462193, a.s. LT25 7400 0347 0602 3810 Danske Bank A/S Lithuania branch, Vilnius, SWIFT SMPOLT2