Juknaitiškiai pagerbė šauniausius ir sulaukė svečių antplūdžio

JUKNAICIU 3Juknaičių bendruomenės šventės pavadinimas „Visada jauni“, daugelio joje dalyvavusių svečių nuomone, keliantis nuotaiką, bendrystę ir pasitikėjimą artimais žmonėmis.

Į šiemetinę šventę šeštadienį susirinkę vietiniai ir jų svečiai kvietė į savo kiemelius ragauti kulinarinio paveldo, bandė jėgas sportinėse varžybose, pagerbė savo darbštuolius ir gražiausiai vaikus auginančias šeimas, dalijosi prizus ir siurprizus.

Sportas ir kiemeliai

Nuo pat ryto Juknaičių poilsio parke šurmuliavo vietiniai. Juknaičių bendruomenė ir jų kaimynai pašyšiškiai bei usėniškiai puošė savo kiemelius, rengė virtuves ir vaišių stalus, kad atvykę svečiai iškart pajustų svetingumą ir būtų gardžiai pavaišinti. JUKNAICIU PASYSIAI

Pašyšiškiai svečius vaišino braškėmis, naminiu sūriu ir kepiniais, usėniškių kiemelyje garavo šiupinys. Juknaičių bendruomenės kiemelyje buvo kepami šašlykai, sklido gardūs rūkomos žuvies ir verdamos ypatingos žuvienės – su žuvies koldūnais – kvapai.

Juknaitiškio Alvydo Jurkaus žuvies rūkymo būdas suintrigavo net Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę. Ji sakė, kad A.Jurkui vertėtų tapti sertifikuotu kulinarinio paveldo puoselėtoju.

Jaunimo dėmesį patraukė sporto varžybos, kurias vedė bendruomenės sporto organizatoriai Vidas Pėteris ir Jonas Gavėnia. Paplūdimio tinklinį žaisti suėjo net 10 komandų. Laimėtojų prizą iškovojo Traksėdiškių komanda „Kokainas“. Juknaitiškių jaunuolių komandai teko ketvirtoji vieta.

„Stipriosios rankos“ titulą iškovojo rankų lenkikas Kęstutis Šerpytis, įveikęs 6 konkurentus. Dvipūdę daugiausiai kartų – 34 – pakėlė rajono politikas Gintaras Bružas.

JUKNAICIUTvarkingiausi ir geriausi

Juknaitiškiai kasmet pagerbia tvarkingiausių sodybų šeimininkus. Seniūno Valentino Dylerto sudaryta komisija nusprendė, kad šiemet gražiausiai savo sodybą puošė Vida ir Arūnas Drakšai. Jiems įteiktas „Gražiausios 2013 m. sodybos“ ženklas ir piniginė premija. Antrąją vietą gražiausių sodybų konkurse pelnė Vanda Gygalienė ir Juozas Bajorinas, gyvenantys Tarvydų kaime.

Komisija taip pat pripažino, kad išskirtinai savo aplinką tvarko Leitgirių kaimo Paupio gatvėje stovinčio daugiabučio gyventojai Violeta ir Kazys Dargiai, Jovita ir Kęstutis Rojai, Aldona ir Zigmas Dobravolskiai, Juzefa Dargevičienė ir Kazimieras Kynas.

Gražiausiai aplinką susitvarkiusi įmonė yra UAB „Agromanija“.

Seniūnijos Garbės knygoje pasirašyti pakviesti Juknaičius gražinusią buvusią ūkio agronomę – landšaftininkę Benediktą Dokšienę. Garbės knygoje pasirašė ir juknaitiškis Tadas Gečas, kuris Juknaičius garsina sportiniais laimėjimais – yra Lietuvos jėgos trikovės, dvikovės bei Lietuvos policijos dziudo pirmenybių nugalėtojas. 

Juknaičių Garbės piliečio Zigmanto Dokšo prizas „Duona ir grožis – iš vienų rankų“ ir 100 eurų premija šiemet įteikta Inesai ir Donatui Murauskams.

Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė ir JUKNAICIU 2Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelioniai savo premiją „Darni daugiavaikė šeima“ šiemet nusprendė įteikti Inesos ir Kęstučio Petrošių šeimai.

Šventė – su estrados žvaigždėmis

Visą dieną sportavę ir vaišinęsi, vakare juknaitiškiai sulaukė dar didesnio svečių antplūdžio. Kai kurie kalbėjo, kad tokios svečių gausos seniūnijos šventėje lig šiol nebuvo matę.

Be vietos saviveiklininkų, šventėje koncertavo Karinių jūrų pajėgų orkestras, šokių kolektyvas „Cypars“ iš Latvijos. Ovacijų sulaukė estrados žvaigždžių Vitalijaus Pauliuko ir Antano Čiapo, legendinės „Nerijos“ bei „Patrulių“ koncertas.

Šventės pabaigoje uždegtas draugystės laužas, o dangų nušvietė seniūno V.Dylerto dovana – fejerverkai.