Juknaitiškiai pakvietė į regioninį folkloro festivalį

juiknaiciu festivalis 3Juknaičių pagrindinėje mokykloje jau 7 metus kryptingai dirbama etnokultūros srityje. Mokiniai įvairiomis formomis ir būdais skatinami pažinti savo krašto liaudies tradicijas ir papročius. Etninės kultūros programa įtraukiama į pagrindinį ir neformalųjį ugdymą, įvairius projektus, bendradarbiaujama su  folkloro ansambliais ir Klaipėdos etnokultūros centru, mokykloje veikia muziejus, suburtas folkloro ansamblis „Skalviai“, kuris švenčių ir pasirodymų metu pasipuošia autentiškais tautiniais kostiumais.

Ir šiemet gegužės 20-23 dienomis mokykloje vyko etnokultūros savaitės renginiai.

Pirmadienį „Auksarankių“ būrelis (vad. B.Verbuvienė) pristatė savo visų metų kūrybinių darbų parodą, kurioje grožėjomis juknaiciu festivalis 2puikiais mokinių darbais: Užgavėnių kaukėmis, siuvinėtais paveikslais, lipdiniais.

Antradienį vyko popietė, skirta Tarmių metams paminėti, kurią vedė kraštotyros būrelio vadovė I.Skablauskaitė ir būrelio nariai. Mokiniai susipažino su tarmėmis ir jų ypatumais, kiekvienas galėjo pabandyti ištarti keletą frazių kuria nors tarme.

Ikimokyklinukai taip pat įtraukiami į etninės kultūros puoselėjimą. Mažieji dalyvavo etnokultūros pamokėlėje, kuri vyko darželio seklytėlėje. Joje gausu senovinių namų apyvokos rakandų, audinių. Auklėtoja R.Bukauskienė vaikams papasakojo, kokiems darbams koks įrankis ar daiktas buvo naudojamas, lygino juos su šių laikų daiktais.

Pradinukų dramos būrelis (vad. A.Miklovienė) parodė spektaklį „Pasaka apie šėmą veršelį“, folkloro ansamblio narės ir vadovė R.Gailiuvienė mokė vaikus lietuvių liaudies ratelių.

Etnokultūros savaitę vainikavo regioninis festivalis „Šišon, didžiam kiematy…“, kurio sumanytoja ir organizatorė – folkloro ansamblio „Skalviai“ vadovė juknaiciu festivalis 1R.Gailiuvienė. Į festivalį atvyko svečių iš Šiaulių r., Šilutės Pamario pagrindinės, Kintų vidurinės mokyklų, Klaipėdos etnokultūros centro ir Šilutės KPC.

Šventės šeimininkai – Juknaičių „Skalviai“ dalyvius pakvietė pasivaikščioti po skambų liaudies dainos, šokio ar pasakojimo pasaulį, pasiklausyti autentiškų Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos regiono tarmių, kuriomis prabilo kraštotyros būrelio vadovė I.Skablauskaitė, Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė V.Šimelionienė ir šios mokyklos mokytoja R.Naujokienė. O šišioniškių tarme prabilo aštuntokė A.Kačerauskaitė.

Ir mažas, ir didelis galėjo aplankyti čia pat veikusį jomarką ir įsigyti širdžiai mielą daiktelį, paragauti sumanių šeimininkių pagamintų gardėsių. Vėliau šventės dalyviai ir žiūrovai smagiai sukosi tautinių šokių vakaronėje.

Visi pasidžiaugė pavykusia švente, išsinešė daug įspūdžių, susirado naujų draugų ir dar kartą įsitikino, kad  puoselėdama liaudies tradicijas jaunoji karta parodo pagarbą tėvams ir protėviams.

spaudos remimo fondas Projektas: „Kultūros uostas: Tradicijos.”