Juknaitiškiai paminėjo Žemės dieną

 foto 4Kovo 20 d. – pasaulinė  Žemės diena, astronominis pavasaris, šiomis dienomis ateina lygiadienis, kai dienos ir nakties trukmė pasidaro vienoda  visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šiais metais gamta nepagailėjo gražaus, saulėto oro ir nustebino  nedažnu reiškiniu – Saulės užtemimu.

Juknaičių pagrindinėje mokykloje Žemės dienos paminėjimas yra tradicinis renginys jau daugelį metų, tad kiekvienais metais stengiamės surasti vis naują šios dienos pažymėjimo būdą, kuris patiktų visai bendruomenei, skatintų mokinių kūrybiškumą, foto 1smalsumą, iniciatyvumą, bendradarbiavimą ir bendravimą.

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet pakvietėme 1-9 klasių mokinius išeiti į Juknaičių apylinkes pasigrožėti prasidedančiu pavasariu ir parnešti į mokyklą fotografijų tema ,,Pavasario pranašai“. Tuo pačiu suteikėme galimybę mokiniams savarankiškai  susipažinti su fotografija kaip meninės saviraiškos priemone. O fotografavo vaikai ne tik fotoaparatais, bet ir išmaniaisiais telefonais, planšetėmis, tuo dar kartą įrodydami, kaip greitai šiuolaikiniai vaikai įvaldo visas informacinių technologijų galimybes. Tuo tarpu ikimokyklinių grupių vaikai piešė piešinius Žemei.

Po pietų pertraukos jaunieji fotografai ir mažieji dailininkai susirinko mokyklos skaitykloje, kur mokyklos bendruomenei pristatė visos dienos ,,vaisius“ . Pasidžiaugėme, kad net ir šį kol kas dar skurdų pavasarį mokiniai sugebėjo pamatyti nepaprastai gražių bundančios gamtos reiškinių. Kiekviena klasė pateikė komisijai po penkias geriausias fotografijas vertinimui. Komisija, sudaryta iš mokytojų, mokinių ir tėvų atstovų, atrinko meniškiausias, kūrybiškiausiais, originaliausias ir labiausiai temą atitinkančias fotografijas, kurios bus išspausdintos foto ateljė, įrėmintos  ir eksponuojamos mokykloje.