Juknaitiškiai pažadino gyvenvietę ir atidengė skulptūras

juknaiciai rugsejo 1ojiLietus nesutrukdė Juknaičių pagrindinės mokyklos bendruomenei pratęsti senas ir įgyvendinti naujas mokslo metų pradžios tradicijas.

Šiemet Juknaičių pagrindinę mokyklą pradėjo lankyti 136 vaikai, pernai jų buvo 145.

Pasitikdami naujuosius mokslo metus juknaitiškiai kasmet apvažiuoja visą gyvenvietę ir keldami nemenką triukšmą žadina savąją bendruomenę, kviečia ją į mokyklą. Taip per Juknaičius jau yra dardėję riedutininkai, važiavusi karieta, motorolerių ir dviratininkų būriai.

Šiemet planuota gyvenvientę apvažiuoti atviru automobiliu, bet tokius planus pakoregavo gamta – pliaupiantis lietus privertė juknaitiškius sėsti į įprastą, tik šventiškai papuoštą automobilį.Jukaniciai DSCF3365

Juo važiavę direktorės pavaduotoja Rasa Gailiuvienė, inžinierius Povilas Barkauskas ir moksleiviai juknaitiškius žadino ir garsiniais signalais, ir muzika, ir mokyklinio varpelio skambėjimu. „Stengėmės sukelti kuo didesnį triukšmą, kad niekas nepramiegotų mokslo metų pradžios šventės“, – sakė R.Gailiuvienė.

Tądien iškilmingai atidengtos ir naujam gyvenimui prikeltos skulptoriaus Stanislovo Kuzmos skulptūros. „Jaunystę“, ir anksčiau stovėjusią prie Juknaičių pagrindinės mokyklos, bei vadinamajame ikimokyklinių grupių kiemelyje buvusį ir dabar vėl čia atgulusį „Krokodilu“ vietinių vadinamą suolą iškilmingai atidengė atvykę svečiai. Jiems, o taip pat ikimokyklinukų grupėms teko po gabalėlį simbolinės „Krokodilo“ atidarymo juostelės. Beje, mažyliams kartu su tuo gabalėliu dovanota ir saldainių.

S.Kuzmos skulptūras Juknaičių bendruomenė kelti antrajam gyvenimui ėmėsi parengusi ES lėšomis finansuojamą projektą.

Dirbo skulptoriaus sūnus Algirdas Kuzma, jam padėjo Juknaičių mokyklos technologijų mokytojai Edmundas Naujokas ir Romaldas Uselis, Juknaičių bendruomenė ir mokiniai, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto skulptūros kurso studentai.