Juknaitiškiai skaitė pasakas

pasaku skaitymo_popiete_juknaiciu_biblioteka1Juknaičių ikimokyklinukai buvo pakviesti į Juknaičių bibliotekoje vykusią lietuvių liaudies pasakų skaitymo popietę „Už jūrų marių devynių“.

Pasakos atkeliavo iš seniausių laikų, tautosakos keliais. Visose pasaulio šalyse vaikams sekamos pasakos apie princus ir princeses, apie piktąją raganą ir Snieguolę, milžinus ir nykštukus, apie vargšą brolį ir jo turtingą brolį. Vaikams pasakos padeda kurti svajones, lavina kūrybinę saviraišką.

Klausydamiesi pasakų vaikai dažnai susitapatina su pasakų herojais, todėl popietės metu darželinukai pasakojo, kokiais pasakų personažais norėtų patys būti ir kodėl. Jie klausėsi lietuvių liaudies pasakos „Kaip vargšo nelaimė prie turtuolio prikibo“ iš knygos „Gražiausios pasaulio šalių pasakos“. Tai graži ir prasminga lietuvių liaudies pasaka, su laiminga ir pamokančia pabaiga, kuri moko, kad negalima savo broliui pikto linkėti, nes viskas gali atsisukti prieš patį.

Minėtoje pasakų rinktinėje sudėta 50 gražių pasakų iš viso pasaulio kampelių, ją skaitant galima pažinti įvairias kultūras, žmones ir gyvūnus. Knyga sudaryta taip, kad skaitant keliaujama po skirtingus žemynus, šalis.

„Pasakos – tikras stebuklas, ypač kai esi mažas. Juk skaitant ir liūtą galima paglostyti, ir krokodilą sugauti. Pasisėjus stebuklingų pupų į dangų užlipti, o ten pergudrauti vienaakį milžiną ar pasilabinti su saule. Galima pasimatuoti princesės kurpaites, pasivažinėti karieta ar pasiversti įvairiausiais gyvūnais. Galima išmaišyti gūdžiausius miškus ir susikrauti didžiausius turtus“, – taip knygos autorius rašo apie pasakas.