Juknaitiškius sutelkė menų savaitė

juknaiciai menu_savaiteJuknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinėse grupėse vyko tradicinė Menų savaitė „Pabūkime kartu“. Šiuo renginiu buvo siekiama vaikų kūrybinės ir meninės raiškos, telkiama bendruomenė, skatinamas geranoriškas bendradarbiavimas, stiprinami ryšiai su socialiniais partneriais.

Į visus savaitės renginius buvo kviečiami ir vaikučiai, dar nelankantys darželio.

Menų savaitė prasidėjo muzikine pramoga „Kelionė į muzikos ir garsų karalystę“. Vaikai, vadovaujami muzikos mokytojos Jūratės Šukienės, pasitelkus informacines technologijas, kartu su Keistuolių teatro aktoriais keliavo geltonų plytų keliu į Smaragdo miestą, kur patyrė daug nuotykių ir išmoko naujų dainelių. Džiugių emocijų buvo tiek, kad skardėjo visas darželis!

Antradienį mažieji pasinėrė į spalvų ir šokio pasaulį. Auklėtoja Regina Bukauskienė suruošė vaikų piešinių parodėlę „Linksmosios rankelės“. Paskui visi išskubėjo į kiemą „žadinti“ pavasario: vaikai papuošė krūmą margučiais, kuriuos kartu su tėveliais namuose ir grupėje su auklėtojomis margino įvairiais raštais. Svarbios buvo vaikų emocijos ir bendruomeniškumas puošiant įstaigos aplinką. Po pietų miego vaikus ir atvykusius tėvelius džiugino šokių studijos pamokėlė „Šokio ritmu“ (vadovė J.Aukštuolytė).

Išskirtiniausias savaitės renginys vyko trečiadienį. Visa diena buvo paskirta teatrui, nes vaikų vaidybinė veikla padeda tapti jiems laisvesniems, tobulinti kūrybinius ir socialinius gebėjimus. Smagu buvo sulaukti mažųjų artistų iš Šilutės lopšelių – darželių „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, „Pušelė“, M.Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos ikimokyklinių grupių. Daugiau nei 100 žiūrovų būrį džiugino vaikų artistiškumas ir auklėtojų išradingumas kuriant scenarijus, dekoracijas ir pasakų veikėjų kostiumus.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė dėkojo kolektyvams ir šventės organizatoriams už gražią šventę, o Juknaičių pagrindinės mokyklos vadovės V.Šimelionienė ir B.Toleikienė įteikė padėkos raštus.

Ketvirtadienis buvo skirtas liaudies tradicijų puoselėjimui. Vaikai įvairiais būdais margino kiaušinius, mokėsi rišti verbas. Menų savaitės kulminacija penktadienį buvo velykinių darbelių paroda – mugė, kuri visus nustebino darbelių gausa ir išradingumu.