Juodkrantėje ir vėl stebina smėlio skulptūros

Iš įvairių pasaulio šalių ir Lietuvos kasmet į Juodkrantę atvykstantys menininkai čia sukuria įspūdingas smėlio skulptūras.

Šilutiškis A. Sirtautas smėlio skulptūrų kūrybos simpoziume dalyvauja kasmet.

Simpoziume kasmet dalyvauja ir šilutiškis menininkas Andrius Sirtautas. Šie metai – ne išimtis, Juodkrantėje vėl galima pasigrožėti jau šeštą kartą sukurtomis skulptūromis iš smėlio.
Skulptoriai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos marių pakrantėje šiemet jau šeštą kartą lipdė kuršininkų žemės tema.

Ukrainietė G. Ševčenko sako sukūrusi vaikus, kurie laukia grįžtančių tėvų.

Juodkrantės bendruomenės pirmininkė Sandra Berletaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakojo, kad tarptautiniame smėlio skulptūrų simpoziume šiemet dalyvavo 4 profesionalūs menininkai ir viena save išmėginti norėjusi mėgėja, Juodkrantės gyventoja Dovilė Rumšaitė.

Grafikos dizainerė pripažino, kad darbas su smėliu – smagus, įdomus, tampantis net ir savotiška meditacija, bet pažaboti smėlį nėra paprasta. Ji išdavė paslaptį, kad kuriamos smėlio skulptūros apipurškiamos baltos spalvos vandens ir lipalo mišiniu, ir taip sutvirtintos tvirtai stovi iki vėlyvo rudens.

Nuo karo Ukrainoje į Lietuvą atvykusi skulptorė Gulnora Ševčenko savąją skulptūrą apibūdino taip: „Tai vaikai, vietiniai gyventojai, kurie laukia grįžtančių iš jūros tėvų ir svajoja, koks bus jų gyvenimo kelias. Laiveliai – pilnatvės simbolis, švyturys – tarsi kelrodis. Mano skulptūra – taikaus, ramaus gyvenimo čia viltis.

Čia mes esame atsakingi už tai, kad mūsų vaikų svajonės išsipildytų“, – sakė ukrainietė.
Pakrantę puošiančios smėlio skulptūros džiugins visą vasarą, jos įprastai laikosi iki pat šalnų, o po šalnų pradeda byrėti ir trupėti.