Jūrų muziejus inkarą nuleido Žemaičių Naumiestyje

Kapitonas Sigitas Šileris. / Organizatorių nuotr.Paprastai penktadieniais Žemaičių Naumiestyje šurmuliuoja turgus. Tačiau praėjęs penktadienis buvo ypatingas – naumiestiškius į Etnokultūros centrą masino jūrinė tematika.

Iš tolo į edukacinę Jūrų muziejaus vakaronę „Mano jūra – tolima ir artima” kvietė centro languose marguojančios vėtrungės.

Anksčiausiai ir gausiausiai susirinko moksleiviai. Jie improvizuotų edukacinių užsiėmimų metu spalvino vėtrunges, susipažino su jų simbolika ir naudojimu. Ir moksleiviai, ir vyresnieji noriai bandė savo jėgas jūrinių žinių varžytuvėse, išmoko rišti jūrinius mazgus. Nemažai dėmesio sulaukė ir Jūrų muziejaus leidiniai.

Po edukacinės pažinties veiksmas persikėlė į salę. Čia jau šeimininkavo Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, istorikas Romualdas Adomavičius, kapitonai Sigitas Šileris ir Vytautas Saulėnas. O šiai šauniai įgulai dirigavo dainininkas Egidijus Sipavičius.

Pasak muziejaus direktorės, toks renginys atsirado skatinamas noro, kad jūrą priartėtų ir prie atokesnių Lietuvos miestelių.

„Dažnam lietuviui jūra asocijuojasi tik su poilsiu – saulėtu paplūdimiu vasaros dieną, – sakė muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Projekto „Mano jūra – tolima ir atima” tikslas – pristatyti kitokią jūrą. Jūra maitinančią, jūrą, keičiančią žmonių ir net šalies gyvenimą. Stengiamės visiems suprantamai kalbėti apie tai, ką duoda Klaipėdos uostas Lietuvai, populiariname jūrines profesijas.”

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Žemaičių Naumiesčio bendruomenė smagiai vakarojo su Jūrų muziejaus įgula: susipažino su etnine pamario ir pajūrio kultūra, laivybos istorija, žvejyba, gyvai bendravo su vos ne viso pasaulio jūras išmaišiusiais kapitonais, mokėsi net signalinių vėliavėlių kalbos, kurią jūrininkai „pasiskolino” iš piratų, kartu su Egidijum Sipavičium traukė jūrines ir kitas visų pamėgtas dainas.

„Norime parodyti jūrą ir gyvenantiems tolėliau nuo jūros, – šypsosi Olga Žalienė. – Parengėme pažintinės vakaronės, parodas, edukacinius užsiėmimai, kuriuos pritaikėme Vakarų Lietuvos regiono mokykloms, bendruomenėms bei senelių globos įstaigoms. Visa tai leis pajūrį pamatyti ne tik kaip laisvalaikio erdvę, bet suteiks ir galimybę pažinti uostą kaip vartus į pasaulį tiek istoriniu, tiek kultūriniu, tiek ekonominiu aspektu.”

Projektą „Mano jūra – tolima ir atima” Jūrų muziejus įgyvendina remiamas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Atviros visuomenės instituto pagalbos fondo Lietuvoje ir Lietuvos nacionalinio radijo.