Jūrų muziejus žada į Šilutę atvežti jūrą

juru muziejus naumiestyje sveciaiSiekdami priartinti jūrą prie toliau nuo jos gyvenančių žmonių, Jūrų muziejaus vadovai Šilutės rajone nori įgyvendinti net du edukacinius projektus.  Todėl su Savivaldybe tartasi dėl bendradarbiavimo galimybių.

Baltijos jūra atplauks į Šilutės uostą

Į susitikimą su rajono vadovais ir Švietimo skyriaus darbuotojais atvykusios Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir muziejininkė – edukologė Renata Būdvytienė pasakojo jau ne vienerius metus įgyvendinančios projektą „Mano jūra – tolima ir artima“. Dalyvauti jame jau sutiko Saugų vaikų globos namai ir Šilutės Pamario pagrindinė mokykla. Vaikai visą dieną bendraus su biologais, istorikais ir muziejaus edukatoriais – vyks interaktyvūs užsiėmimai.

Edukacines projekto veiklas „Jūrinės kultūros paveldas – draugiškas aplinkai ir žmogui“, kuriose galės dalyvauti visi norintys, parodas ir įvairias ekspozicijas Jūrų muziejus rugsėjo 8 dieną pristatys Šilutės uoste Žuvienės virimo čempionato metu.

Projekto pabaigą rajone turėtų vainikuoti edukacinė vakaronė su dainininko Egidijaus Sipavičiaus koncertu, kapitonų pasakojimais apie laivybą. Rajono vadovai patarė kulminacinį šventinį renginį organizuoti Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Vaikai važiuos į stovyklą

Siekdami į Jūrų muziejų pritraukti lankytojus iš tolimesnių šalies vietovių, muziejaus darbuotojai pernai įgyvendino projektą – „Susitikime prie Baltijos“.

Jo metu Jūrų muziejų aplankė net 1060 moksleivių iš Kauno ir Vilniaus. Kai kurie jų muziejuje lankėsi pirmą kartą, dalis mokinių pirmą kartą gyvenime pamatė ir jūrą. Kas važiuos į Klaipėdą, buvo nuspręsta įvertinus konkursinius, Jūrų muziejui pateiktus kūrybinius darbus – laiškus jūrininkams.

Šiemet Jūrų muziejus projektą tęsia ir norėtų, kad Smiltynėje apsilankytų net 8 rajonų moksleiviai – maždaug apie 100-150 iš kiekvieno jų. Už kokius nuopelnus vaikai galėtų visą dieną praleisti edukacinėje dienos stovykloje, turėtų nuspręsti Savivaldybė.

„Galbūt galite organizuoti su aplinkosauga susijusį konkursą, kurio prizas ir būtų visos klasės išvyka į Jūrų muziejų“, – svarstė O.Žalienė.

Rajono vadovai pasiūlymą sutiko daug nedvejodami – 10 dienų per mokslo metus yra numatyta netradicinėms vaikų pamokoms.  Mokinių išvykai į Jūrų muziejų galima planuoti  gegužę, iki tol mokyklos ir Švietimo skyrius surengtų keletą su aplinkosauga susijusių konkursų.

Praėjusiais metais mokinių išvykas į Jūrų muziejų finansavo viena kelionių agentūra. Šiemet dienines stovyklas muziejus įgyvendina ieškodamas daugiau rėmėjų. Savivaldybės prašoma pasirūpinti tik mokinių pavėžėjimu.

„Žinodamos, kad yra tokia galimybė, mokyklos galėtų planuoti biudžetą, pataupyti“, – galimybę įvertino Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.