K.Budrio šeimų krepšinio turnyre švėkšniškiai buvo tarp lyderių

 

Untitled-138-ąjį kartą surengto tradicinio šeimų krepšinio turnyro dėl Kazimiero Budrio taurės vicečempione šiemet tapo Nausėdų šeimos komanda iš Švėkšnos.

Nausėdos, praėję ilgą krepšinio kovų kelią iki turnyro finalo, čia nusileido tik Europos krepšinio čempiono Mingaudo Žukausko šeimos komandai.

Pasaulyje analogų neturinčiame K.Budrio inicijuotame šeimų turnyre kasmet dalyvauja ne viena šeima iš Šilutės rajono. Ypač aktyvūs krepšinio entuziastai yra švėkšniškiai.

Finaliniame turnyre dėl K.Budrio taurės apdovanojimus yra iškovojęs ne vienas garsus Lietuvos krepšininkas – jie dažnai šiose varžybose su savo šeimomis ryžtasi dalyvauti baigę profesionalų karjeras. 2011 metais laimę turnyre išbandė ir legendinis šalies krepšininkas Arvydas Sabonis su šeima, tačiau favoritais laikyta komanda užėmė 3 vietą. Tais metais Saboniai pralaimėjo švėkšniškių Stonių šeimai, kuri tuomet tapo turnyro sidabro medalių laimėtoja.

Šiemet Stonius, patekusius į mažajį finalą, nugalėjo kauniečiai Šliogeriai. Stoniai užėmė 4-ąją vietą.

Finaliniame turnyre iš viso dalyvavo 8 komandos. Į jį patekti ne taip paprasta – regionuose vyksta atrankos turnyrai. Kiekvienoje komandoje varžybų metu privalo žaisti moteris arba mažas vaikas.

Kovoti dėl K.Budrio taurės susitiko švėkšniškių Nausėdų ir šiauliečių Žukauskų šeimos. Žukauskai nugalėjo švėkšniškius rezultatu 58:45 ir iškovojo pagrindinę turnyro taurę.

Turnyro organizatorius K.Budrys turnyro dalyviams skyrė dovanų. Jos atiteko ir vyriausiam (Romui Šliogeriui) ir jauniausiam (Majui Nausėdui) dalyviams, kievienos komandos geriausiems krepšininkams bei turnyro pagalbininkams.