K.Komskis neigia sąsajas su įtariamu rinkėjų papirkinėtoju

Šilutėje languose kabo K.Komskio plakatai. / Asociatyvi Astos Alkaitės nuotr.Į teisiamųjų suolą už rinkėjų papirkinėjimą penktadienį sėdęs Rusnės miestelio (Šilutės r.) gyventojas 43-ejų Viktoras Mertins netrukus turės aiškintis ir Generalinei prokuratūrai, kodėl  savo veiką dangstė nesama naryste partijoje Tvarka ir teisingumas.

Šios partijos informacijos centro vadovas Romas Jankauskas šeštadienį išplatino pranešimą, jog kandidatas į Seimą Šilutės-Pagėgių rinkiminėje apygardoje Nr.32 „tvarkietis” Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl tikrųjų balsų pirkėjų ir pardavėjų išaiškinimo.

Penktadienį silutesnaujienos.lt pranešė, jog Šilutės rajono apylinkės teisme yra teisiamas rusniškis V.Mertins, kuriam inkriminuojama baudžiamoji veika pagal 173 str. (trukdymas pasinaudoti rinkimų teise).

V.Mertins ikiteisminio tyrimo ir bylos nagrinėjimo viešame posėdyje metu teigė, jog yra partijos Tvarka ir teisingumas narys ir todėl spalio 25-ąją kvietė savo pažįstamus rusniškius vykti į Šilutę ir iš anksto balsuoti už K.Komskį. Po to žadėjo su šiais rinkėjais gerti degtinę arba atsilyginti pinigais. Du iš trijų liudininkų teisiamojo žodžius teisme patvirtino.

Bet partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centro vadovas R.Jankauskas šeštadienį, dieną prieš rinkimus, išplatintame pranešime teigia, jog šis „mestas kaltinimas yra visiškai nepagrįstas, šmeižikiškas, mat žmogus, penktadienį sulaikytas įtariant jį balsų pirkimu, pats prisipažino, kad iš tiesų nėra nei partijos Tvarka ir teisingumas narys, nei K.Komskio pažįstamas, nei kaip kitaip su juo susijęs, kaip buvo teigiama informaciniuose pranešimuose. Pričiuptas jis aiškiai nurodė, kad balsų K.Komskiui jis nepirko”.

Šių eilučių autorė vakar, penktadienį, stebėjo Šilutės rajono apylinkės teisme vykusį viešą posėdį ir fiksavo priešingą tiesą – V.Mertins pats teismui tvirtino esąs šios partijos narys. Taip yra užfiksuota ir jo apklausos protokole. Nei jis pats, nei byloje dalyvavęs jo gynėjas šios partinės priklausomybės neneigė.

V.Mertins teisme neigė tik papirkinėjimo faktą, nors jį ikiteisminio tyrimo metu per apklausą, dalyvaujant gynėjui, buvo pripažinęs. Šį apklausos protokolą teisėja perskaitė posėdžio metu.

Bet partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centro pranešime šeštadienį teigiama, jog K.Komskio vertinimu „tokie kaltinimai prieš pat rinkimus yra ne kas kita, kaip siekis apšmeižti ir suklaidinti rinkėjus. Šį ir kitus balsų pirkimo atvejus išaiškinti ir atitinkamai nubausti su tuo susijusius asmenis būtina ne tik dėl žalos man, kaip kandidatui, bet ir siekiant išgyvendinti tokią antidemokratišką praktiką.

Blogiausia, kad visoje Lietuvoje vykstantis skandalas dėl balsų pirkimo sudaro palankias sąlygas politiniams oponentams manipuliuoti ir daryti įtaką rinkėjams, viešai apkaltinus kitą kandidatą tokiais dalykais, net jei jis visai nėra su tuo susijęs ir nieko panašaus nedaro. Jei į tave duria pirštu ir garsiai pasako, kad tu pavogei vištą, nors tu tik praėjai pro šalį, tai tą paneigti ir nusiplauti šmeižimo dėmę praktiškai nebeįmanoma. Labai tikiuosi, kad mūsų teisėsauga yra įgali tokiems incidentams išaiškinti, o rinkėjai bet kokią nepagrįstą informaciją vertins labai kritiškai”.