K.Komskis prašosi būti apklaustas prokurorų kaip liudytojas dėl galimo rinkėjų papirkimo

komskisSiekdamas apginti savo kaip politiko nepriekaištingą reputaciją, šiandien, lapkričio 7 dieną, Seimo narys K.Komskis oficialiai kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydamas būti apklausiamas liudytoju Šilutės rajono apylinkės prokuratūroje atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl galimo rinkėjų papirkimo.

Parlamentaras taip pat prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo jam būti išrinktam Seimo nariu vienmandatėje Šilutės–Pagėgių apygardoje. Pažeidimais visoje šalyje garsėjusioje Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje vos 170 balsų laimėjo socialdemokratas Artūras Skardžius.

Anot K.Komskio, ydinga praktika, kai atliekant tokio pobūdžio ikiteisminius tyrimus, tam tikro politiko pavardė ir partijos vardas yra nuolat minimi žiniasklaidoje, procesiniuose dokumentuose, apie politiką ir partiją kalbama tiriant bylas, tačiau nei politikas, kurio naudai esą perkami balsai, nei partijos kaip juridinio asmens atstovai nėra apklausiami, jie negali duoti paaiškinimų, teikti įrodymų.

„Visuomenės akyse tokie politikai faktiškai tampa įtariamaisiais ir, iš vienos pusės, patiria visas neigiamas baudžiamojo persekiojimo pasekmes, kaip ir patys įtariamieji tuose atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose. Vadinasi, patiria didelę žalą, nes visa tai neišvengiamai daro įtaką rinkimų rezultatams.

Iš kitos pusės, tokie politikai formaliai nėra niekaip įtraukiami į ikiteisminius tyrimus (nors faktiškai visuomenės akyse yra kaltinami ir įtariami) ir niekaip negali išreikšti savo pozicijos ir apsiginti. Toks politikas nėra apklausiamas ikiteisminio tyrimo metu net kaip liudytojas.

Tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai gali būti atliekami neišsamiai ir skubotai. Tokiu būdu padaroma neatitaisoma žala politikui, jo reputacijai. Dėl šių priežasčių ir prašau generalinio prokuroro organizuoti mano kaip liudytojo apklausą Šilutės rajono apylinkės prokuratūroje atliekamame ikiteisminiame tyrime, kuriame minimas mano vardas. Noriu pareikšti aiškią savo poziciją dėl neteisingai linksniuojamos mano pavardės bei pateikti įrodymų, kad paskleista informacija yra visiškai nepagrįsta, šmeižikiška.

Įtariamas pirkęs balsus V.Mertins iš tiesų nėra nei partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys, nei mano pažįstamas, nei kaip kitaip su manimi susijęs, kaip buvo teigiama informaciniuose pranešimuose. Pabrėžiu, kad aš balsų nepirkau ir nesu niekaip susijęs su tai galimai dariusiais asmenimis. Manau, kad kompromituojanti informacija buvo skleidžiama, siekiant mane sumenkinti rinkėjų akyse bei sutrukdyti laimėti antrajame ture. Todėl prokuroro prašau pradėti ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo man būti išrinktam vienmandatėje apygardoje“, – teigė K.Komskis.

Po pirmojo teismo posėdžio, kuriame buvo teisiamas V.Mertins, partija Tvarka ir teisingumas taip pat išplatino pranešimą, kuriame neigė sąsajas su įtariamu rinkėjų papirkinėtoju. Rusniškis pareigūnams ir žurnalistams tvirtino, jog yra partijos Tvarka ir teisingumas narys. Praėjusią savaitę dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise Šilutės rajono apylinkės teismas V.Mertins pripažino kaltu ir paskyrė jam 5200 Lt baudą.