K.Komskiui parūpo Šilutės policija, H.Šojaus dvaras ir kontrolierių statusas

KOMSKIO STONKUVLR Seimo pirmininko pavaduotojas, „tvarkietis“ Kęstas Komskis suskubo pasipuikuoti savo nauja politine karjera – pirmadienį jis su savo padėjėjų svita aplankė Šilutę.

Su mere Daiva Žebeliene K.Komskis kalbėjo apie savivaldybės finansines problemas, valandą priiminėjo gyventojų skundus, su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Remigijumi Rudminu aptarė Šilutės komisariato reikalus, Savivaldybės kontrolierę Jolitą Stonkuvienę provokavo klausimais apie Kontrolės ir audito tarnybos prijungimą prie Valstybės kontrolės departamento, domėjosi H.Šojaus dvaro renovacijos finansavimo problema.

Su mere – už uždarų durų

Su D.Žebeliene K.Komskis kalbėjosi be žiniasklaidos atstovų – už uždarų durų. Vėliau abu pokalbio dalyviai „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad pagrindinė pokalbio tema buvo apie šiuo metu vykdomo H.Šojaus dvaro pastatų komplekso sutvarkymo bei pritaikymo turizmo poreikiams projektą. Pasak K.Komskio, jis gauna pranešimų, kad darbai smarkiai atsilieka nuo grafiko, projektui užbaigti trūksta beveik 2 mln. Lt, kuriuos turėtų pridėti Savivaldybė iš savo biudžeto. Šio projekto vertė siekiant ES paramos, buvo 7,6 mln. Lt, o renovacijos darbų konkursą laimėjo įmonė, įsipareigojusi pastatus atnaujinti už daugiau nei už 9 mln. Lt.

K.Komskis mano, kad reikia skubiai spręsti šią finansinę problemą. Iš pokalbio su mere D.Žebeliene jis sakė supratęs, kad Savivaldybės vadovai neturi problemos sprendimo pasiūlymų, rajono biudžeto skolinimosi limitas išeikvotas. Projeto neįgyvendinus laiku, Savivaldybei gali tekti grąžinti ES skirtus milijonus.

K.Komskis žadėjo domėtis galimybe gauti didesnį finansavimą H.Šojaus dvaro renovacijai iš to paties paramos fondo. Tokių precedentų jau yra buvę, kai Aplinkos ministerijos ES paramos Aplinkos projektų valdymo agentūra, įvertinusi visas aplinkybes, padidina finansavimą.

Merė D.Žebelienė „Šilutės naujienoms“ patvirtino, kad H.Šojaus dvaro renovacijos finansinė problema egzistuoja. Anot jos, tokią problemą naujoji valdančioji koalicija paveldėjo iš nuverstojo mero Virgilijaus Pozingio vadovaujamos koalicijos.
KOMSKIS RUDMIN
D.Žebelienė aiškino, kad 2 milijonų trūkumas atsirado todėl, kad iš H.Šojaus dvaro renovacijos darbų viešojo konkurso dėl formalios priežasties buvo pašalinta statybos įmonė, kuri siūlėsi darbus atlikti bemaž už tokią kainą, kuri atitiko projekto skaičiuojamąją vertę – 7,64 mln. Lt. Pašalinus šią įmonę, konkurso laimėtoja paskelbta įmonė, suremontuoti dvarą pasiūliusi už 9 milijonus litų.

Merė mano, kad tuometinė administracijos direktorė Ida Vasiljevienė ir jos pavaduotoja Dainora Butvydienė turėjo įvertinti situaciją ir neužsakyti darbų, kuriems trūksta 2 milijonų. Turėjo organizuoti naują viešąjį konkursą ir rasti įmonę, sugebėsiančią renovuoti dvarą už paskirtus 7 milijonus litų.

Apie pertvarką policijoje

K.Komskio pokalbis su Tauragės AVPK viršininku R.Rudminu taip pat vyko už uždarų durų.
Vėliau „Šilutės naujienoms“ K.Komskis pasakojo, kad kalbėta apie Šilutės komisariato veiklos rezultatus.

K.Komskis paneigė visuomenėje sklandančias prielaidas, kad Šilutės policijos komisariato statusas Tauragės AVPK sudėtyje bus menkinamas iki nuovados lygio. Jis patvirtino faktą, kad visoje Lietuvoje vyksta policijos komisariatų teritorinio valdymo pertvarka. Pasibaigus pertvarkai, vyriausiųjų policijos komisariatų teritorijos sutaps su prokuratūros apygardomis. Lietuvoje liks 5 apygardiniai Vyriausieji policijos komisariatai.

K.Komskis kalbėjo, kad po pertvarkų planuojama atstatyti ir atsinaujinusio Šilutės policijos komisariato pareigūnų skaičių iki 170. Dabar, pertvarkos laikotarpiu, Šilutėje liko tik 109 policijos pareigūnai.

Kėsinasi į savivaldos instituciją

„Šilutės naujienoms“ pavyko išklausyti Seimo pirmininko pavaduotojo K.Komskio ir Savivaldybės kontrolierės J.Stonkuvienės pokalbį.

Nevyniodamas žodžių į vatą, K.Komskis klausė J.Stonkuvienės nuomonės apie sumanymus Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybą perduoti Valstybės kontrolės sistemai. Jis domėjosi, ar Savivaldybės vadovai nedaro įtakos kontrolieriaus tarnybos darbui, ar kontrolierei nėra nurodoma teikti palankias išvadas dėl Savivaldybės Tarybos sprendimų imti paskolas. Galiausiai provokuojamai paklausė: „O ar įmanoma jus atleisti, kai keičiasi valdančioji dauguma?“

J.Stonkuvienė aiškino, kad šiuo metu Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos statusas yra pakankamai apsaugotas nuo politikų užgaidų. Ji minėjo faktą, kai dar šių metų kovo mėnesį V.Pozingio vadovaujamos valdančiosios koalicijos pageidavimu buvo parengtas sprendimo projektas dėl 20 mln. Lt paskolų perskolinimo. Šis sprendimo projektas taip ir nebuvo įgyvendintas, nes Savivaldybės kontrolierė, argumentuodama įstatymais, nepritarė tokiam ketinimui.

K.Komskiui J.Stonkuvienė priminė, kad Savivaldybės kontrolieriaus tarnyba yra savivaldos institucija, kuri vadovaujasi įstatymais ir yra atskaitinga rajono Tarybai. Ji nemano, kad Seimas turėtų menkinti savivaldą, perduodamas Savivaldybės kontrolieriaus funkcijas Valstybės kontrolei.

Pasak kontrolierės, jau ir praėjusios kadencijos Seime buvo kilusios idėjos Savivaldybės kontrolieriaus instituciją perduoti Valstybės kontrolės pavaldumui. Buvo paskaičiuota, kad tokia reorganizacija valstybei kainuotų 8-9 milijonus litų.

Pasibaigus pokalbiui K.Komskis sakė supratęs, jog Šilutės savivaldybės kontrolierė nenori gauti Valstybės kontrolės statuso ir gina savo vadovaujamą savivaldos instituciją.

Apie tai, kuo skundėsi Šilutės rajono žmonės pirmajame susitikime su naujuoju Seimo pirmininko pavaduotoju, skaitykite kituose „Šilutės naujienų“ numeriuose.