Ką daugiausiai šilutiškiai skaitė silutesnaujienos.lt 2020 metais?

Per metus internetinį puslapį silutesnaujienos.lt aplankė daugiau kaip 432 tūkstančiai lankytojų iš Lietuvos ir emigrantų pamėgtų šalių – Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Norvegijos, JAV, netgi Tailando, Vietnamo ir Peru.

Nors šalyje netrūksta skeptikų, tikinančių, kad COVID-19 – išgalvota infekcija, straipsniai apie šios ligos atvejus nuolat yra skaitomiausių viršūnėse.

Kokios gi naujienos labiausiai traukia mūsų skaitytojus Lietuvoje ir užsienyje? Tai nelaimės, netektys, informacija apie koronavirusą ir su juo susijusius ribojimus. Na, o skaitomiausia naujiena buvo kovo mėnesį išspausdinta informacija apie pirmąjį koronaviruso atvejį Šilutės rajone.

Skaitydami mūsų parengtą informaciją, rasite 2020 metų skaitomiausių straipsnių dešimtuką.

Pirmąjį pusmetį – naujienos apie koroną

Pirmąjį 2020 m. pusmetį skaitomiausios naujienos, buvo susijusios su koronavirusu. Net 25 039 kartus buvo perskaityta informacija apie pirmąjį COVID-19 atvejį Šilutės rajone kovo mėnesį. Tada pranešta, kad susirgo iš Norvegijos grįžęs šilutiškis. Beje, ši naujiena ir visų metų skaitomiausių straipsnių viršūnėje.

Ne ką mažiau buvo skaitoma būtiniausia informacija apie koronavirusą šilutiškiams. Nuorodoje, kuri atversta 24 278 kartus, rašėme apie izoliacijos tvarką, nurodėme svarbiausius kontaktus grįžtantiems iš užsienio, susirgusiems ir pan.

Pirmojo karantino metu šilutiškiams buvo įdomu skaityti apie susirgusį Šylių kaimo gyventoją, kuris kontaktavo su medikais ir policijos pareigūnais. Visoje Lietuvoje aptarinėta naujiena, kad griežčiausia bauda buvo nubaustas tenisą lauke žaidęs rusniškis sporto treneris, abejingų nepaliko ir „Šilutės naujienose“.

Balandžio mėnesį Šilutėje, kaip sakoma vidury baltos dienos, miesto centre vandalas išdaužė Šilutės policijos komisariato langus. Tai buvo viena skaitomiausių naujienų Šilutėje, nuvilnijusi per respublikinę žiniasklaidą.

Pavasarį įvyko skaudžių nelaimių. Antraštės „Tragedija Šilutėje: bute rastas miręs vos šiemet gimęs kūdikis, sulaikytam įtariamajam – sunkus girtumas“ ir „Siaubingas įvykis Žemaičių Naumiestyje – mirė buitines dujas uostęs nepilnametis“ buvo perskaitytos tūkstančius kartų.
Prasiveržė pozityvi naujiena

Antrąjį 2020 metų pusmetį, akivaizdu, kad žmonės pavargo nuo informacijos apie koronavirusą. Skaitomiausių straipsnių dešimtuke su COVID-19 susijusių naujienų – trys. Tačiau tarp likusių naujienų – pozityvi tik viena, visos kitos susijusios su nelaimėmis, teismais, netektimis.
Parėjusių metų antroje pusėje labiausiai šilutiškius domino In memoriam, skirtas mūsų krašto bankininkui. Naujiena apie žinomo žmogaus netektį buvo atversta 23 371 kartą.

Tarp skaitomiausių ir daugiau nelaimių – apie Šilutės rajone mirusią 4-metę, dingusį vežėją iš Marijampolės, kuris buvo rastas negyvas. Domino šilutiškius ir informacija apie Klaipėdos ligoninėje mirusį, galvos traumą patyrusį šilutiškį.

Tarp visų šių naujienų prasiveržė viena pozityvi – jaunų ūkininkų sėkmės istorija. Tai straipsnis apie Gardamo seniūnijoje gyvenančią ūkininkų šeimą, auginančią mėsines Angusų veislės karves, kurioms buvo implantuoti ypač brangios Wagyu veislės galvijų 7 dienų embrionai.

Daug dėmesio sulaukė straipsnis apie tai, kaip teismas dėl Šilutės ligoninės kaltės žmonos ir motinos netekusiems artimiesiems priteisė turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą.

Na, ir tarp dešimtuko skaitomiausių straipsnių – susiję su koronavirusu. Spalio pradžioje, kai prasidėjo antroji sergamumo banga, rašėme apie naują COVID-19 atvejį, kuris sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Beje, spalio 12 d. Šilutės rajone sirgo vos 4 žmonės, o gruodžio 31 d. – 870.

Spalio 24 d. pranešta apie pirmąsias tris Šilutės rajono gyventojų mirtis nuo COVID-19. Ši naujiena perskaityta daugiau kaip 10 000 kartų ir pateko tarp populiariausių.

Aktyviai šilutiškiai dalinosi informacija apie įrengtus policijos pareigūnų kontrolės postus ir naujus ribojimus.

Skaitytojų auditorijoje – užsieniečiai

Didžioji „Šilutės naujienų“ skaitytojų dalis yra lietuviai, kurie sudaro 87 proc. Tai ne tik Šilutės, bet ir Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Palangos, Šiaulių, Tauragės gyventojai. Įdomu, kad per 2020 metus paskaityti www.silutesnaujienos.lt prisijungė 121 118 vartotojų iš Vilniaus, 36 059 iš Klaipėdos, 12 738 iš Kauno.

Džiugu, kad mūsų naujienas skaito ir užsienyje gyvenantys kraštiečiai. 8367 skaitytojai mus pasiekė iš Didžiosios Britanijos, 4331 iš Vokietijos, 3376 iš Norvegijos, 2489 iš Švedijos, 2394 iš JAV. Taip pat lankytojų sulaukėme iš Airijos, Danijos, Suomijos.

Kaimyninėje Latvijoje mus skaitė 305 žmonės, Estijoje – 62, Rusijoje – 169, Baltarusijoje – 32, Lenkijoje – 165.

Tarp egzotiškesnių šalių verta paminėti Peru (223 skaitytojai), Kiniją (144), Egiptą (87), Tailandą (63), Vietnamą (61).

Interneto svetainės 2020 m. straipsnių TOP 10

1. Šilutėje patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis – susirgo iš Norvegijos grįžęs vyras.
2. Svarbi informacija Šilutės krašto gyventojams!
3. In memoriam Aidui RAGELIUI (1970 – 2020).
4. Šilutės rajone mirė 4-metė: ligoninėje nespėta jai padėti.
5. COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai.
6. Dingusio vežėjo iš Marijampolės paieškas lydėjo kraupi atomazga: vyras po 4 parų rastas negyvas.
7. Rusnėje lauko tenisą žaidusį trenerį policija nubaudė visu griežtumu: „Baudą gavo net mūsų žiūrovas!“.
8. Tragedija Šilutėje: bute rastas miręs vos šiemet gimęs kūdikis, sulaikytam įtariamajam – sunkus girtumas.
9. Jauni ūkininkai rado naują verslą ir stebina visą Lietuvą.
10. Vandalas išdaužė Šilutės policijos komisariato langus.

Nuo šiol skaitomiausių naujienų dešimtukus pateiksime kiekvieną mėnesį. O sau ir skaitytojams linkime, kad šiais metais gerų naujienų Šilutės krašte būtų žymiai daugiau!