Ar pradedančiajam verslininkui būtinas universitetinis išsilavinimas?
Nusprendus pradėti savo verslą iškyla daugybė klausimų. Ar turiu pakankamai pradinių lėšų? Ar verta imti verslo paskolą? Ar turiu pakankamai įgūdžių? Tačiau bene dažniausiai būsimiems jauniems verslininkams iškylantis klausimas – ar prieš steigiant verslą verta įsigyti universitetinį išsilavinimą?
Kas atgraso nuo studijų?
Didelė kaina. Taip, studijuoti ir mokėti už mokslą yra brangu, tačiau gyvenime viskas, kas turi išliekamąją vertę ar yra vertinga kainuoja daug. Pinigų studijoms trūkumas nėra didelė kliūtis trukdanti įsigyti išsilavinimą. Tokiam tikslui įgyvendinti, pinigų galima pasiskolinti.
Sugaištas laikas. Žmonės taip jau sutverti, kad nori visko ir iškart. Deja, žinioms įgyti reikia laiko ir studijos trunka kelerius metus.
Disciplinų ar kursų, kurios neįdomios, lankymas. Kai kurie dalykai, kuriuos reikės studijuoti pagal pasirinktą programą atrodo neįdomūs ir nereikalingi. Tačiau kas žino, ko gali prireikti ateityje. Gal išauš diena, kai jūs kardinaliai pakeisite darbo pobūdį ir pravers viskas, ko kadaise mokėtės be didelio užsidegimo.
Neigiami atsiliepimai apie mokslo įstaigas. Galbūt pati švietimo sistema turi trūkumų, galbūt kai kurios įstaigos nepasižymi aukštais reitingais, bet tas, kas nusiteikęs įgyti išsilavinimą, ras priimtiniausią sprendimą – labiausiai lūkesčius atitinkančią kolegiją ar universitetą.
Taip, yra daugybė sėkmingų verslininkų, kurie nebaigė jokių mokslų, tad vienareikšmiškai teigti, kad išsilavinimas būtinas sėkmės garantas tikrai negalima.
Tačiau yra keletas svarių priežasčių, kodėl verta studijuoti, net jei ir ketinate tapti verslininku. Tai:
1. Karjeros ir gyvenimo pokyčiai.
Įgytos žinios ir patirtis pravers net kardinaliai pakeitus darbo pobūdį. Taip pat ir nusprendus pradėti savo verslą – juk daug smagiau būti nepriklausomu nei samdytu darbuotoju.
2. „Ištreniruota“ intuicija.
Žmones turbūt būtį galima suskirstyti į dvi grupes. Vieni sprendimus priimti linkę remdamiesi šaltu protu ir skaičiavimais, kiti labiau linkę klausyti vidinio balso ir kliautis intuicija. Pasak kai kurių tyrimų, intuicija yra ne kas kita, o pasąmonėje vykstantis reiškinys – anksčiau patirtų ar išmoktų įvykių modelių palyginimas ir įvertinimas, ar tai tinka duotu atveju priimant sprendimą, ar ne. Remiantis tokiu intuicijos apibūdinimu savaime peršasi mintis, kad kuo didesnė bus tokių modelių sąranka sukaupta studijuojant, tuo tinkamesni ir teisingesni bus intuityviai priimami sprendimai.
3. Ryšiai. Geriau turėk šimtą draugų, nei šimtą pinigų.
Studijų metais užmegzti ryšiai ir pažintys -turtas, kurio galėsite disponuoti visą savo likusį gyvenimą. Visada galėsite kreiptis į savo bendramokslius, o jie, savo ruožtu, į jus.
4. Patikimumas. Ar besikreipiantis dėl paskolos, ar samdantis darbuotojus, ar ieškantis partnerio išsilavinęs verslininkas, ypač pačioje savo karjeros pradžioje, kitų žmonių akyse atrodys solidesnis ir patikimesnis nei, tarkim, nė vidurinės nebaigęs asmuo.
5. Visą gyvenimą besitęsiantys mokslai. Gera pradžia – pusė darbo. Sėkmingi verslininkai ir žmonės net ir baigę studijas linkę toliau mokytis bei tobulėti. Jų tikslas- nebūtinai antras ar trečias aukštojo mokslo diplomas, o žinios „dėl savęs“. Praverčia neįkainojama patirtis įgyta studijuojant – pabuvę studentais moka mokytis ir sužinoti ką nors nauja ne vargas, o vienas iš gyvenimo malonumų.
Taigi atsakymas į klausimą, ar reikia verslininkui universitetinio išsilavinimo būtų toks: „Ne, tai tikrai nėra būtina“, tačiau pradėti ir plėsti verslą turint nemenką žinių bagažą, ryšių su išsilavinusiais žmonėmis, bendramoksliais, sugebėjimą mokytis ir išmokti, ko gero būtų daug paprasčiau ir lengviau
Rašyti atsakymą