Ką veikti Trakuose? Pasiūlymai keliautojams

Trakų miestas yra vienas gražiausių Lietuvos kampelių. Didinga krašto istorija, įstabūs gamtos vaizdai, įspūdinga miesto architektūra ir pramoginių, kultūrinių bei sveikatingumo veiklų įvairovė čia pritraukia turistus tiek iš Lietuvos, tiek kitų pasaulio šalių. Be to, Trakai dėl puikaus klimato, gryno oro, žalių miškų ir ežerų yra tapę kurortine teritorija Lietuvoje. O 2020 metais Trakai buvo paskelbti Lietuvos kultūros sostine. Jei planuojate išvyką į Trakus, šis trumpas gidas jums padės sužinoti, ką verta pamatyti ir išbandyti šiame ypatingame Lietuvos mieste.

Magiškoji Trakų pilis

Vidury ežero stūksanti Trakų salos pilis, kuri pasiekiama nutiestu pėsčiųjų tiltu, yra išties magiška vieta. Tai vienintelė salos pilis Rytų Europoje ir viena populiariausių turistinių vietų visoje šalyje. Čia iš arčiau prisiliesite prie istorinio Trakų paveldo. Trakų pilis taip pat priklauso nacionaliniam istoriniam Trakų parkui, kuris lankytojus žavi nuostabia gamta ir architektūriniais paminklais. Be to, Trakų pilyje veikia istorinis muziejus, kuriame galite iš arčiau susipažinti su miesto ir pilies istorija.

Garsieji Trakų kibinai

Daugelis Lietuvos gyventojų žino apie garsiuosius Trakuose gaminamus kibinus ir ilgaamžę jų gaminimo tradiciją, todėl išvyka į Trakus negali apsieiti be mėgavimosi gardžiaisiais vietiniais kibinais, su kuriais vietinius supažindino karaimų etninė mažuma, Trakų teritorijoje įsikūrusi XIV amžiuje. Kepinys tradiciškai gaminamas su aviena ir svogūnais, tačiau taip pat kita mėsa, sūrio ar daržovių įdarais, todėl jais mėgautis gali ir vegetarai.

Karaimų paveldas

Pasak istorinių šaltinių, LDK kunigaikštis Vytautas XIV į Lietuvą pakvietė Krymo karaimų bendruomenę, kuri prisidėjo prie Trakų miesto sukūrimo, supažindino su savo kultūrinėmis ir religinėmis tradicijomis. Nors dėl skaudžių istorinių įvykių (Rusijos įsibrovėlių, įtampos su žydų bendruomene, Holokausto) karaimų mieste pamažu mažėjo ir šiandien yra tik apie dvidešimt šeimų, save priskiriančių karaimams. Kita vertus, mieste vis dar išlikusi karaimų gyvenvietė, kuri galite pasivaikščioti karaimų gatvelėmis ir pamatyti jų tradicinių spalvotų, medinių namų, su į gatves atsiveriančiais trimis langais.

Be to, Trakų senamiestyje yra įsikūrę karaimų maldos namai, karaimų etnografinis muziejus, kurie padės dar giliau pažinti šią bendruomenę ir jos indėlį į miesto istoriją.

Užutrakio dvaras

Vaikščiodami po Trakų pilį pastebėsite didingą baltą pastatą, įsikūrusį ant Galvės ežero kranto. Tai – Užutrakio dvaras, kuriame XIX amžiuje gyveno didikų Tiškevičių šeima. Sovietų Sąjungai nacionalizavus pastatą, Antrojo pasaulinio karo metu jis buvo tapęs sovietų karių sanatorija.

Šiuo metu Užutrakio dvaras priklauso nacionaliniam Trakų parkui. Jame taip pat yra nedidelė meno galerija ir muziejus. Svarbu nepamiršti, jog dvaro rūmai dirba tik vasaros mėnesiais.

SPA poilsis

Trakuose yra viena labiausiai išvystytų sveikatingumo veiklų infrastruktūrų. Trakuose rasite aukštos klasės viešbučių bei SPA centrų, kuriuose galėsite mėgautis visapusišku poilsiu ir atsipalaidavimu gamtos apsuptyje. NoriuNoriuNoriu platformoje rasite puikių SPA atostogų Trakuose pasiūlymų tiek vienumoje, tiek dviese, tiek su šeima.

Jodinėjimas žirgais Trakų apylinkėse

Rūdiškių jojimo klubas Trakuose organizuoja jodinėjimo žirgais užsiėmimus Trakų apylinkėse. Tai yra ne tik puikus būdas kitu kampu patirti Trakų miestą, susilieti su gamta, mėgautis grynu oru, tačiau ir pagerinti savo psichologinę savijautą, atsikratyti streso. Jojimas žirgais veikia kaip terapija – po valandą trunkančio jodinėjimo seanso šią patirtį prisiminsite dar ilgai.