Kad pritrauktume daugiau turistų, dar reikia pasistengti

turizmo informacijos centras nuotr ticPenktadienį Šilutės turizmo informacijos centras į susitikimą sukvietė turizmo paslaugas plėtojančius rajono verslininkus, gidus ir šiaip turizmo plėtra besidominčius šilutiškius.

Apžvelgti besibaigiantys metai, aptartos šios srities problemos, pasidalinta ateinančių metų planais kaip į rajoną galėtume pritraukti dar daugiau turistų.

Nori aplankyti Švėkšną, Ventės ragą, paplaukioti laivais

Pamario kraštas kasmet privilioja vis daugiau turistų – tokia išvada akivaizdi, kai palygini besibaigiančių metų skaičius su 2010-ųjų skaičiais. Štai pernai turistų pikas rajone buvo rugpjūtį ir tuomet jų čia sulaukta 479, o šiemet rugpjūtį atvyko 540 svečių. Dar daugiau jų šiemet rajone lankėsi liepą – 672, kai pernai šiuo laiku atvyko tik pusė to skaičiaus – 317.

Nepatraukliausi turizmui, žinoma, yra šaltieji metų mėnesiai. Štai vasarį šiemet Turizmo informacijos centre sulaukta tik 12-os užsieniečių ir 30-ties mūsų šalies gyventojų. Ne ką geresni buvo ir kovas (69), balandis (129), spalis (41) ir lapkritis (100).

Tačiau jei lyginsime tą patį šių ir 2010-ųjų metų laiką, vis tiek pastebėsime akivaizdų pagausėjimą, nes, pavyzdžiui, pernai vasarį nesulaukėme nė vieno turisto, kovą – tik dviejų, o balandį – vos 10-ties.

Iš viso šiemet aplankyti įdomias mūsų krašto vietas panoro 2509 turistai: 1505 lietuviai ir 1004 užsieniečiai.

Labiausiai Pamariu domisi vokiečiai – šios šalies gyventojų šiemet Šilutėje svečiavosi 503. Sulaukta ir 47 Danijos piliečių, 42 turkų, 39 rusų, 22 prancūzų, 19 olandų, 17 lenkų. Dar 315 žmonių atvyko iš kitų valstybių – Belgijos, Šveicarijos, Naujosios Zelandijos, Švedijos, Ispanijos, Latvijos, Suomijos, net Austrijos ir Kanados.

Atvykti planuojantys žmonės dažniausiai domisi apgyvendinimo galimybėmis, laivininkų paslaugų kainomis, lankytinais objektais, prašo sudaryti maršrutus, jau yra girdėję ir klausinėja apie Ventės ragą. Daugelis pageidauja, kad šalia poilsiauti siūlomos vietos būtų vandens telkinys, kaip privalumai minimi internetas, dviračių nuoma, laivininkų paslaugos, domimasi, ar vietiniai moka užsienio kalbas.

Labiausiai svečiai pageidauja ekskursijų po miestą ir rajoną, nori aplankyti Švėkšną, laivu paplaukioti po Nemuno deltą.

Dalyvauja parodose, rengia projektus

TIC vadybininkai ne tik turistų laukia ir su jais bendrauja. Jie ir šiemet dalyvavo „Vivattur“ parodoje, kur išdalijo 3000 leidinių apie mūsų kraštą ir čia dirbančių verslininkų teikiamas paslaugas. Jie taip pat dalyvavo verslo misijoje „Kontaktų mugė“, kuri vyko balandžio mėnesį. Tuomet mūsų krašto verslininkai savo paslaugas galėjo pristatyti užsieniečiams ir didžiųjų mūsų šalies miestų gyventojams.

Turizmo organizatoriai parengė projektą „Paslėpti lobiai. Sieninė tapyba Šilutėje“ ir  gavo lėšų jam vykdyti iš Kultūros ministerijos bei Savivaldybės. Todėl pavyko įkurti jaunųjų gidų mokyklėlę, kurioje dalyvavo 52 rajono moksleiviai, išleista 500 lankstinukų apie pastatų puošybą Šilutėje. Šį projektą planuojama tęsti ir kitąmet, sumanyta ir naujų projektų.

Organizuoti renginiai Europos paveldo dienoms ir Pasaulinei turizmo dienai paminėti, užmegzti ryšiai su Barselonos TIC, dalyvauta Nemuno deltos regioninio parko organizuotame seminare, kartu su architektu Egidijumi Vidrinsku parengtas ekskursijos po istorinį Šilutės parką maršrutas.

Turistai pasigenda traukinio, dviračių stovų

TIC vadybininkė Giedrė Budrikienė džiaugiasi augančiais turistų skaičiais, bet nėra linkusi ir užmerkti akis prieš problemas, kurias pastebi ir atvykstantys turistai, ir jų laukiantys rajono verslininkai.

Pasak G.Budrikienės, viena pagrindinių problemų yra traukinių maršrutų stygius, tai pastebi ne tik Šilutės verslininkai – dauguma atvykstančiųjų taip pat. Užsieniečiai norėtų geležinkeliu be persėdimų pasiekti didžiuosius mūsų šalies miestus ir net Rusiją, bet tokios galimybės Šilutėje nebeliko.

Mieste labai reikėtų dviračių stovų. Ypač jų pasigendama prie TIC ir senojo muziejaus pastatų. Šią problemą tikimasi išspręsti jau kitais metais. „Gal projektuką paruošime, gal Savivaldybė parems?“ – svarsto G.Budrikienė.

Į susitikimą atvykę verslininkai akcentavo ypač prastą rajono kelių būklę, dviračių takų trūkumą ir jų būklę, Minijos kaimo gyventojai guodėsi, kad niekas nepjauna žolės Minijos pakrantėse. Diskusijoje dalyvavo ir į klausimus atsakė ir Savivaldybės Plėtros skyriaus vyr. specialistė Rasa Kmitienė.

Prie TIC netrukus turėtų būti pastatytas ir informacinis ženklas, kurio labai pasigenda atvykstantieji.

Ir kitais metais turizmo vadybininkai planuoja paminėti visas su turizmu susijusias šventes, organizuos susitikimus su verslininkais.