Kaimyninis 50-ies kilometrų miestas švenčia 50-ies metų jubiliejų

Nida. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Neringos miestas įkurtas 1961 metais, kai lietuviškosios Kuršių nerijos dalies gyvenvietės – Juodkrantė, Pervalka, Preila, Nida – buvo sujungtos į vieną miestą, kurio ilgis siekia 50 km.

Jubiliejinius metus imta žymėti nuo pat metų pradžios vykusiais įvairaus pobūdžio ir žanro renginiais, kurie įprasmino Neringos savivaldybės norą – sukurti šiame mieste išskirtinę erdvę ir aplinką kultūros, meno reiškiniams, sudaryti sąlygas etninių tradicijų puoselėjimui.

Neringos 50-mečio šventė švenčiama visą lapkričio mėnesį.

Šiai progai pažymėti Neringos kultūros ir švietimo, sporto įstaigose ir kt. erdvėse organizuojama aibė renginių, kuriuose tikimės sulaukti gausus pulko Neringos miesto svečių, draugų bei partnerių.

Miesto gimtadienio proga Neringą mylintys menininkai ir atlikėjai, įprastai viešintys vasaros sezono metu, dovanos savo koncertines programas.

Šį vėlyvą rudenį pianistas Rokas Zubovas pristatys pirmąjį Lietuvoje visų M.K. Čiurlionio fortepijoninių kūrinių įrašą, Vytauto Kernagio fondas dovanos A.Kulikausko koncertą jaunimui, Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica Humana” (meno vadovas prof. A. Vizgirda) įgyvendins projektą kartu su dailininkais šventiniame didžiajame koncerte lapkričio 19 d., čia taip pat pasirodys solistai Virgilijus Noreika, Dainius Puišys su pianiste Audrone Juozauskaite, Neringos mėgėjų meno kolektyvai.

Neringos gimtadienis neįsivaizduojamas be jau tradicija tapusio „Kuršių kiemo”, kuriame susiburia miesto įvairios įmonės, įstaigos ir organizacijos bei svetingai laukia kiemo svečių ir lankytojų.

Lapkričio 11-13 d. tikimasi sulaukti vaikų, jaunimo ir šeimų didesnio dėmesio – visi laukiami Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila” vyksiančiuose nemokamuose renginiuose.

Andriaus Kulikausko koncerte jaunimui penktadienio vakarą, Neringos kultūros ir švietimo įstaigų auklėtiniai buriasi į nominacijų „Auksinis kankorėžis 2011” įteikimo vakarą, o sekmadienio popietę Gediminas ir Ainis Storpirščiai kviečia į visai šeimai skirtą teatralizuotą pasirodymą „Iš spektaklių ir knygų”.

Šeštadienį jaunimą taip pat kviečiame į konferenciją Neringos savivaldybėje „Europa 2020 –  Neringa 2020”, kurioje savo mintimis apie jaunimo kasdienybę ir ateities vizijomis dalinsis, Neringos ir kaimyninių savivaldybių jaunimas.

Tą patį savaitgalį taip pat vyksta Atviras Baltijos šalių Blokart vėjaračių čempionatas Nidos pakilimo – nusileidimo take.

Pagrindiniai šventės renginiai vyks lapkričio 18, 19 d.

Programa