Kaip galiu prisidėti prie gamtos saugojimo?

 

ab 1Šiuolaikiniame pasaulyje, bene kiekvienas žmogus vis dažniau susimąsto apie gamtos saugojimą. Apie tai šneka garsūs pasaulio lyderiai, įžymybės, įvairūs verslininkai. Informacijos kaip tausoti resursus gausu, tačiau dažnai žmonės bijo, jog tai kardinaliai pakeis jų gyvenimą ir taps per sunku. Tad kaip prisidėti prie taršos mažinimo bent mažais žingsneliais, per daug nepakeičiant savo įprastinės rutinos?

Vienas iš turbūt pačių populiariausių būdų, kurį daugelis žmonių jau daro nuolatos, tai šiukšlių rūšiavimas. Dabartiniais laikais tai padaryti nebėra sudėtinga – internete pilna straipsnių su paaiškinimais kur kokias šiukšles mesti, o beveik visuose kiemuose pilna specialių konteinerių, pastatytų atskirai metamoms atliekoms. Be to, prie viso to prisideda ir naujoji depozito sistema, kuri padeda lengviau rūšiuoti plastiką. Svarbu nepamiršti perdirbti ir kitų daiktų, pavyzdžiui, baterijų. Joms išmesti taip pat skirtos specialios dėžutės, mat įmetus bateriją į bendrą konteinerį, jos daro didžiulę žalą gamtai ir žmogui, kadangi savyje turi pavojingų sunkiųjų metalų, tokių kaip gyvsidabris ar švinas. Patekę į aplinką šios medžiagos sukelia sunkius susirgimus, apie kuriuos dažnai turbūt nė nepagalvojame. Taigi, saugokime ne tik gamtą, tačiau ir savo bei aplinkinių sveikatą.

Kitas pakankamai paprastas būdas prisidėti prie mažesnio užterštumo, tai maisto pirkimas didesnėse pakuotėse. Puikus pavyzdys būtų vandens pirkimas – pasistenkite jį įsigyti 5 litrų pakuotėse vietoj kelių butelių po 2 litrus. Tokiu būdu sutaupysite ne tik pinigų, tačiau ir pasaugosite gamtą, per daug nieko nepakeisdami.

Dar vienas metodas, kurį galime padaryti pernelyg nepaveikdami savo įprasto gyvenimo būdo, tai tiesiog mažesnis plastiko naudojimas. Vienas iš paprasčiausių būdų tam padaryti – parduotuvėje rinktis popierinius arba medžiaginius maišelius, kurie atlaikys tikrai ilgiau ir bus ekologiški gamtos atžvilgiu. Šios taisyklės reikėtų nepamiršti ir perkant įvairius vaisius, pavyzdžiui obuolius ar bananus. Juk keliems vaisiams nebūtina imti plastikinį maišelį, nes grįžę juos galime tiesiog geriau apiplauti. Šio pasikeitimo tikrai nepajusite savo kasdienybėje, tačiau to nedarydami bent metus, išsaugosite neįsivaizduojamą kiekį tokių maišelių ir plastiko.

Pirkinių krepšeliais pasirūpinti galite ir iš anksto, nusipirkdami vieną ilgalaikį medžiaginį maišelį, kuriuo naudotis galėsite neribotą laiką. Pavyzdžiui, internetinėje drabužių parduotuvėje „Strainus“, galite rasti ne tik marškinėlių su įvairiais dizainais ar ar džemperių su užrašais, bet ir ekologiškų, organinių medžiaginių maišelių, 100% pagamintų tik iš medvilnės. Juos galite naudoti ne tik keliaudami į parduotuvę, tačiau ir vykdami į įvairias išvykas su artimaisiais. Tokie krepšeliai yra patvarūs, patogūs, ilgalaikiai, o svarbiausia draugiški gamtos atžvilgiu. Parduotuvė siūlo kelis spalvų ir dydžių pasirinkimus, taip pat aprašo kaip skalbti ir prižiūrėti maišelius, jog jie atlaikytų kuo ilgiau. Net jeigu nerandate krepšelio su norimu užrašu, nusiminti nevertėtų – „Strainus“ ragina žmones susisiekti su jais ir pasiūlyti savo idėjas, o patys padarys viską, jog svajonių dizaino maišelis džiugintų ne tik Jus, tačiau ir artimuosius. Juk tai gali būti puiki dovana ir paskatinimas aplinkiniams labiau rūpintis gamta bei Žemės ateitimi.

Taigi, norint prisidėti prie planetos saugojimo, Jums visai nebūtina nustoti skraidyti lėktuvais ar niekada nesinaudoti automobiliu. Kiekvienas galime pradėti bent nuo mažų žingsnelių, kurie išties yra paprasti – rūšiuoti šiukšles, naudoti mažiau plastiko ir pirkti prekes didesnėse pakuotėse. Svarbiausia, nepirkinėkite naujų krepšelių kaskart užėjus į parduotuvę, pasirūpinkite ilgalaikiais maišeliais iš anksto. Taip nepakeisdami savo kasdienės gyvenimo rutinos, bent kiek prisidėsite prie švaresnio rytojaus ir patys jausitės daug geriau suvokdami, kad tai padarėte.