Kaip išsirinkti ekologiškesnį šaldytuvą?

 

hospitality-3793946 960_720Ekologija šiais laikais užima vis svarbesnę vietą mūsų gyvenime, todėl tie, kurie atsakingai žvelgia į ateitį, namams stengiasi rinktis ekologiškesnius buities prietaisus. Ne išimtis yra ir šaldytuvai, nuo kurių priklauso ne tik mūsų maisto kokybė, bet ir elektros suvartojimo rodikliai. Tad jei nusprendėte, kad naujasis Jūsų šaldytuvas turėtų būti ekologiškesnis, renkantis jį, turėtumėte atsižvelgti į šiuos aspektus.

Atsižvelkite į energijos efektyvumo klasę

Kuo aukštesnė ši klasė (ir didesnis pliusų skaičius prie raidės „A“), tuo mažiau šaldytuvas suvartoja elektros energijos ─ jei iki šiol naudojotės pakankamai senu įrenginiu, skirtumą tikrai turėtumėte pajausti. Atkreipkite dėmesį, jog klasėmis išsiskirstyti ne tik šie, bet ir kiti buities prietaisai, tokie kaip skalbyklės, indaplovės bei kita virtuvės technika, tad galite pasirūpinti, kad visi Jūsų namai būtų apsupti ekologiškų ir taupių sprendimų.

Išsirinkite optimalų šaldytuvo dydį

Nesunku suprasti, jog mažesnis šaldytuvas pareikalaus mažiau energijos, tačiau jei vien dėl to rinksitės kompaktiškesnį modelį ir nuolat laikysite jį perpildytą, mažesnių sąnaudų tikrai nepavyks pasiekti. Taip, geriau šaldytuvą laikyti pilnesnį, nei pustuštį, tačiau jei jo lentynos lūš nuo produktų gausos, jam teks dirbti kur kas efektyviau. Būtent dėl to turėtumėte gerai pagalvoti, kokia talpa Jūsų atveju būtų optimaliausia.

Ieškokite funkcijų, išsaugančių produktų šviežumą

Išmesdami maisto produktus tikrai neprisidedame prie ekologiškų idėjų, tačiau kartais tiesiog nebelieka kitos išeities. Visgi, dar prieš pirkdami šaldytuvą galite apgalvoti šį aspektą ir paieškoti įrenginių, kurie padės kovoti su šia problema. Pavyzdžiui, šaldytuvai Snaigė yra padengiami antibakterine danga, kuri ne tik stabdo maisto gedimą, bet ir padeda išvengti pavojingų ligų. Tokių funkcijų rasite ir kituose šaldytuvuose ─ tereikia atidžiau perskaityti jų aprašymus.

Atkreipkite dėmesį į šaldytuvo vidaus apšvietimą

Nors tai gali pasirodyti kaip smulkmena, ekologiški sprendimai iš jų ir susideda, tad jei ieškote iš tiesų taupaus šaldytuvo, turėtumėte atkreipti dėmesį, koks apšvietimas yra naudojamas šio įrenginio viduje. Geriausia, jei būtų naudojamos taupiosios LED lemputės, kadangi kiti variantai dažniausiai skleidžia papildomą šilumą, todėl šaldytuvui tenka dirbti dar sunkiau ir žinoma, brangiau.

Pakoreguokite savo įpročius

Net ir patys taupiausi šaldytuvai netaps ekologiškais, jei patys šiek tiek nepakoreguosite savo įpročių ir neapgalvosite tam tikrų aspektų ─ šiuos pokyčius tikrai nesunkiai įgyvendinsite.
Stenkitės rečiau laikyti atvertas šaldytuvo dureles. Kuo ilgiau jos bus atidarytos, tuo daugiau šalto oro išeis iš įrenginio vidaus, taigi po to jam ir vėl teks dirbti kur kas sparčiau.

Venkite karštų produktų. Jie taip pat sumažins įrenginio vidaus temperatūrą, todėl teks stipriau padirbėti norint ją vėl sugrąžinti į optimalų lygį. Tad verčiau šiek tiek palūkėti!

Apgalvokite jo vietą. Labai šilta aplinka taip pat didina šaldytuvo energijos vartojimą, todėl jei įmanoma, patraukite jį nuo viryklės, radiatoriaus ar kitų šilumą skleidžiančių prietaisų. Idealu, jei pavyktų šio įrenginio nepriglausti prie sienos ir iš visų pusių palikti bent kelis centimetrus erdvės.

Išsirinkę taupų šaldytuvą ir šiek tiek pakoregavę savo įpročius, galėsite būti tikri, jog šis namų įrenginys prisideda prie gamtos gerovės ir mažesnių Jūsų sąskaitų. Paskirkite daugiau laiko šioms paieškoms ir tikrai nenusivilsite!